Soundbary Samsung

Najlepsze soundbary marki Samsung

Soundbar Samsung K550

Samsung mocno uplasował się na pozycji lidera zarówno w sprzęcie RTV, jak i AGD. Produkty tej marki goszczą w naszych domach praktycznie w każdym pomieszczeniu – od łazienki aż po salon. Jednym z segmentów, w których króluje marka jest sprzęt audio/wideo. Sygnowane logiem Samsung są słuchawki, odtwarzacze, kina domowe, telewizory, kamery i soundbary. Na szczególne wyróżnienie zasługuje przede wszystkim ostatni wymieniony segment – soundbary Samsung.

W ofercie marki Samsung znaleźć możemy kilkanaście godnych polecenia zestawów listw głośnikowych. W zależności od wybranego modelu, w zestawie znajdować się będzie sama listwa głośniowa bądź soundbar z subwooferem. Które soundbary oferowane przez tę markę są najlepsze? Jak radzą sobie w testach i które zajęły najlepsze miejsce w rankingu soundbarów Samsung? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w poniższym zestawieniu najchętniej polecanych soundbarów.

Soundbary Samsung cechują się nowoczesnym wyglądem oraz niepowtarzalną linią listw, idealnie dopasowanych do płaskich telewizorów (również tych z zakrzywionym ekranem). Wybrane modele dzięki technologii bezprzewodowej, możemy podłączyć do telewizora bez użycia kabli. Soundbar Samsung będzie gotowy do użycia zaledwie po podłączeniu kabla zasilającego.

Który soundbar Samsung warto kupić?

Wybranie najlepszego soundbaru marki Samsung nie jest proste. W zależności od ceny każdy z zestawów oferuje inne funkcje dodatkowe oraz parametry, odpowiedzialne za jakość i moc dźwięku. Przeprowadziliśmy test, w którym udział brało kilkanaście najchętniej wybieranych listw głośnikowych tej marki. Na tej podstawie wybraliśmy TOP 5 najlepszych soundbarów Samsung. Kryterium oceny oparliśmy o ogólne parametry techniczne, jakość dźwięku oraz cenę. W ten sposób powstał ranking soundbarów Samsung, dostępny poniżej.

Ranking Soundbary Samsung – ranking

Ranking Produkty Producent Cena
1 hw-q800 marki Samsung Samsung Sprawdź cenę
2 Samsung HW-Q930 (8806094255959) Samsung Sprawdź cenę
3 Samsung hw-q990 (8806094255966) Samsung Sprawdź cenę
4 Samsung hw-s801 Samsung Sprawdź cenę
5 hw-q700 marki Samsung Samsung Sprawdź cenę

Soundbar zamiast kina domowego

Listwy głośnikowe tej marki oferują krystalicznie czysty dźwięk, niczym na prawdziwej sali kinowej. Przykładem takich urządzeń jest seria bezprzewodowych listw Soundbar Sound+, które w pełni mogą zastąpić zestaw kina domowego. Wewnątrz urządzeń zamontowanych jest od 7 do 9 głośników, gdzie każdy z nich wyposażony jest w odrębny wzmacniacz. Dzięki takiemu połączeniu dźwięk jest głęboki i mocny, a jednocześnie czysty i przejrzysty. Technologia Soundbar Sound+ pozwala na znacznie szersze spektrum dźwięku, dzięki czemu fale dźwiękowe docierają do wszystkich osób obecnych w pomieszczeniu, nie tylko tych siedzących naprzeciw telewizora. W ofercie producenta możemy znaleźć soundbary zakrzywione i proste, dostępne w konfiguracjach kanałów: 2.0, 2.1, 2.2, 3.0, 3.1, 4.1, 4.2, 5.1, 6.1, 7.1, 8.1 oraz 9.1.

Funkcje i łączność w soundbarach Samsung

Wybierając soundbar Samsung, możemy zdecydować się na urządzenie z wbudowanym subwooferem lub wolnostojącą tubą, wyposażoną w głośnik niskotonowy. Praktycznie każda listwa wyposażona jest w szereg funkcji poprawiających jakość dźwięku, jak neutralizacja zniekształceń na niskich częstotliwościach, technologia distortion cancelling przewidująca i redukująca zakłócenia drgań głośników oraz HD Audio, odpowiedzialna za wytwarzanie dźwięku w jakości studyjnej. Realistyczny dźwięk HD Audio sprawia, że podczas słuchania muzyki bądź oglądania filmów, oglądający czuje się, jakby znajdował się wewnątrz akcji.

Dla posiadaczy telewizora Samsung QLED TV, odtwarzacza UHD Blu-ray i Soundbaru Sound+ dedykowana jest funkcja 4K Pass-Through, umożliwiająca przesyłanie do telewizora obrazu z odtwarzacza Blu-ray w jakości Ultra HD oraz doskonałego dźwięku 4K do soundbaru.

Soundbary Samsung pozwalaną na bezprzewodowe połączenie urządzeń przenośnych, laptopów i komputerów stacjonarnych. Streaming muzyki odbywa się po sparowaniu urządzeń poprzez Bluetooth lub NFC. Samo strumieniowanie muzyki odbywa się z wykorzystaniem Bluetooth lub WiFi.

Ranking soundbarów Samsung 2024/2018

1. Soundbar Samsung HW-K550

Model o oznaczeniach HW-H550 to dobry soundbar w przystępnej cenie. Jest to 2.1 kanałowy, 320 W zestaw głośników doskonale sprawdzających się podczas słuchania muzyki, grania w gry i oglądania filmów. Model ten wyposażonaosażony jest w  aktywny, bezprzewodowy subwoofer o mocy 160 W. Listwa Samsung HW-K550 oferuje doskonały dźwięk przestrzenny oraz głębię brzmienia. Wewnątrz listwy zamontowane są dwa głośniki o mocy 80 W każdy. Model ten wyposażony jest w funkcję bezprzewodowego odtwarzania muzyki, m.in. za pomocą Bluetooth. Ze względu na bardzo dobre parametry dźwiękowe często zajmuje wysokie pozycje w testach i rankingach.

2. Soundbar Samsung HW-F750

Soundbar Samsung HW-F750 to jeden z flagowych modeli tego producenta w przeciągu ostatnich lat. Wewnątrz obudowy znajdziemy lampowy przedwzmacniacz, poprawiający jakość dźwięku przestrzennego. Moc łączna zestawu to 310 W przy konfiguracji kanałów 2.1. W skład zestawu wchodzi przewodowy, aktywny subwoofer. Model ten obsługuje łączność bezprzewodową Bluetooth. Obecnie jest to jeden z najlepszych soundbarów lampowych na rynku. Alternatywą dla modelu HW-F750 jest HW-H750 działający w tej samej technologii, obsługując kanały 4.1 oraz HW-MS750 bez subwoofera.

3. Soundbar Samsung HW-H450

Soundbar Samsung HW-H450 to połączenie stylowego designu i dużej mocy głośników. Łączna moc zestawu wynosi 290 W, z czego 130 W to głośnik niskotonowy. Listwa obsługuje kanały 2.1 w konfiguracji 80 W + 80 W. W zestawie z soundbarem znajduje się bezprzewodowy, aktywny subwoofer zapewniający głęboki i mocny bas. Model ten można za pomocą funkcji TV Sound Connect podłączyć bezprzewodowo do telewizora. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w moduł Bluetooth, pozwalający na strumieniowanie muzyki ze smartfona bądź komputera. Samsung HW-H450 to dobry i tani soundbar, niezajmujący zbyt wiele miejsca w salonie. Oprócz portu HDMI na panelu znajdziemy wejście USB.

4. Soundbar Samsung HW-H751

Podobnie jak w przypadku modelu HW-H750, tak i w HW-H751 znajdziemy lampowy przedwzmacniacz gwarantujący doskonałą jakość dźwięku przestrzennego. Łączna moc zestawu wynosi 320 W, gdzie 160 W to moc samego subwoofera. Soundbar HW-H751 obsługuje kanały w konfiguracji 4.1. Moc głośników zamontowanych w listwie to 4×40 W. W zestawie z listwą znajduje się subwoofer bezprzewodowy z głośnikiem wyposażonym w membranę 8″. Obsługiwane i dekodowane formaty to AAC, AALC, FLAC, MP3, WMA, WAV, OGG. Oprócz portów USB i HDMI listwa obsługuje funkcje NFC oraz Bluetooth. Model ten zebrał wiele pozytywnych opinii oraz nagród w licznych rankingach profesjonalnego sprzętu audio dla domu.

5. Soundbar Samsung HW-H355

Samsung HW-H355 to prosty soundbar pozbawiony dodatkowych funkcji, oferujący dźwięk na bardzo dobrym poziomie. Jest to tani i dobry sprzęt grający o łącznej mocy 120 W. W zestawie z listwą znajduje się pasywny subwoofer o mocy 60 W. Model HW-H355 wyposażony jest funkcję cyfrowego przetwarzania dźwięku trójwymiarowego, dającego efekt cyfrowego dźwięku przestrzennego. Co ważne, urządzenie obsługuję łączność Bluetooth, dzięki której bez problemu można odtwarzać ulubioną muzykę ze smartfona czy laptopa. Podsumowując jest to tani soundbar 2.1, będący doskonałą alternatywą dla małego kina domowego.

6. Soundbar Samsung HW-H430

Samsung HW-H430 to kolejny soundbar 2.1 warty polecenia. Łączna moc zestawu wynosi 290 W, gdzie 130 W to subwoofer, a pozostałe 160 W to głośniki w konfiguracji 2×80 W. Znajdujący się w zestawie bezprzewodowy subwoofer aktywny doskonale dopełnia dźwięk basem. Dzięki technologii Bluetooth soundbar można zdalnie uruchamiać. Dodatkowo urządzenie posiada funkcję strumieniowania muzyki. Model Samsung HW-H430 wyposażony został w jedno złącze USB i jedno wyjście HDMI, pozwalające za pomocą przewodu podłączyć soundbar do telewizora. Model ten jest kompromisem pomiędzy tanimi soundbarami a sprzętem hi-end.

7. Soundbar Samsung HW-MS650

Model ten spotkać można również pod oznaczeniem HW-MS650 Sound+ Premium Soundbar Home Theater. Jest to profesjonalny soundbar z wbudowanym subwooferem (zintegrowany z jednostką centralną). Moc listwy z głośnikiem niskotonowym wynosi 460 W przy konfiguracji 3.1. Połączenie 3 kanałów oraz mocnego subwoofera pozwala na rozkoszowanie się doskonałym i mocnym dźwiękiem podczas każdego seansu. Subwoofer wyposażony został w funkcję dynamicznego podbijania basu. Samsung HW-MS650 to mocny soundbar wyposażony dodatkowo w funkcje bezprzewodowe, jak WiFi czy Bluetooth. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii model ten oferuje doskonały dźwięk przestrzenny.

8. Soundbar Samsung HW-K551

Samsung HW-K551 to srebrny soundbar wyposażony w 6 wbudowanych głośników odtwarzających dźwięk w systemie 3.1. Każdy z głośników zasilany jest z osobnego wzmacniacza, co dodatkowo poprawia klarowność dźwięku. Model ten wyposażony jest w funkcję Surround Sound Expansion, odpowiadającą za realistyczny dźwięk przestrzenny dopływający do słuchacza z każdej strony. Specjalnie zaprojektowane głośniki sprawiają, że dźwięk unosi się do poziomu ekranu telewizora po czym trafia do odbiorcy. Za wyrazistość dialogów odpowiada specjalny głośnik centralny, przeznaczony tylko i wyłącznie do przetwarzania ścieżek dialogowych. Łączna moc soundbaru Samsung HW-K551 z aktywnym bezprzewodowym subwooferem to 340 W (moc subwoofera to 160 W). W standardzie urządzenie obsługuje funkcje Bluetooth umożliwiającą strumieniowanie przesyłanie muzyki oraz sterowanie zestawem.

9.Soundbar Samsung HW-J355

Samsung HW-J355 to tani soundbar z pasywnym subwooferem o mocy 60 W. Łączna moc zestawu wynosi 120 W. Soundbar Samsung HW-J355 obsługuje kanały w konfiguracji 2.1, wspomagany technologią przetwarzania dźwięku 3D Sound Plus, która odpowiada za generowanie trójwymiarowego cyfrowego dźwięku przestrzennego. Urządzenie obsługuje dekodery dźwięki Dolby Digital oraz DTS Digital Surround. Obsługiwane formaty plików to AAC, MP3, OGG, WAV oraz WMA. W zestawie z listwą znajduje się pasywny subwoofer w technologii Bass Reflex. Urządzeniem można sterować za pomocą aplikacji Samsung Audio Remote.

10. Soundbar Samsung HW-K360

Samsung HW-K360 to dobre połączenie ceny i jakości. Łączna moc zestawu to 130 W z czego moc subwoofera to 60 W. Głośniki zamontowane wewnątrz listwy obsługują kanały w formacie 2.1, a ich moc wynosi 2×35 W. W zestawie z listwą znajduje się dobry subwoofer aktywny podłączany bezprzewodowo. Soundbar Samsung HW-K360 wyposażony jest w port USB, HDMI, wejście optyczne, wejście audio oraz obsługę technologii Bluetooth. Model ten przystosowany jest do montażu na ścianie. Soundbar HW-K360 podłączyć można do telewizora Samsung bez użycia dodatkowych przewodów, dzięki funkcji TV SoundConnect. Jest to obecnie jeden z najtańszych soundbarów marki Samsung. Model ten zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników, co potwierdzają dodatkowo liczne testy, rankingi i recenzje na forum.

11. Soundbar Samsung HW-MS550

10. Samsung HW-MS550 to soundbar 2.0 klasy premium o smukłym i nowoczesnym wyglądzie. Wewnątrz listwy znajduje się system głośników 2.0, będący doskonałym uzupełnieniem dźwięku dostarczanego przez głośniki w telewizorze. Ta pozornie wyglądająca listwa bez głośnika niskotonowego, osiąga moc całkowitą na poziomie 400 W.  Urządzenie obsługuje dekodery Dolby Digital, DTS Digital Surround oraz Surround Sound Expansion. Obsługiwane formaty dźwięku to AAC, MP3, WAV, OGG, FLAC i ALAC. Soundbar Samsung HW-MS550 wyposażony jest w moduł Bluetooth umożliwiający bezprzewodowe łączenie się z listwą, co pozwala na odtwarzanie muzyki bezpośrednio z urządzeń przenośnych. Wbudowane złącze USB pozwala na podłączenie do urządzenia dodatkowego źródła pamięci, jak pendrive czy dysk przenośny. Oprócz tego na panelu znajduje się wejście i wyjście HDMI, wejście optyczne oraz złącze audio.

12. Soundbar Samsung HW-J6001R

Samsung HW-J6001R to zakrzywiony soundbar 2.1 dedykowany pod telewizory z zakrzywionym ekranem. Łączna moc listwy i głośnika basowego to 300 W. Listwa dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych – srebrnym i czarnym. Zestaw przystosowany jest do podłączenia dodatkowych głośników satelit z serii SWA-8000S. Wewnątrz listwy znajduje się 6 głośników, z których każdy posiada swój dedykowany wzmacniacz. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie czystego i wyraźnego dźwięku z każdego przetwornika. Zaawansowana technologia dźwięku HD umożliwia słuchanie muzyki i oglądanie filmów w studyjnej jakości, a wszystko to dzięki zastosowaniu próbkowania 192 kHz/24-bit. Zakrzywiona listwa głośnikowa Samsung HW-J6001R wspiera funkcję Surround Sound Expansion, odpowiedzialną za przetwarzanie udoskonalonego dźwięku przestrzennego. Urządzenie dedykowane jest pod telewizory o przekątnej 49, 55 i 65 cali.

13. Soundbar Samsung HW-J250

Samsung HW-J250 (opisywany również jako Samsung J250) to jedyny w rankingu soundbar 2.2. To z pozoru niewielkie urządzenie wyposażone jest w głośniki o łącznej mocy 80 W oraz moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth, umożliwiający bezprzewodowe podłączenie listwy do telewizora oraz strumieniowanie muzyki. Przeprowadzone przez nas testy modelu J250 udowodniły, że mimo niewielkiej mocy głośników listwa ta doskonale sprawdza się podczas oglądania filmów. Wewnątrz urządzenia znajdują się dwa głośniki niskotonowe oraz 2 głośniki obsługujące średnie i wysokie pasmo tonów. Soundbar ten można podłączyć zarówno poprzez złącze HDMI, jak i bezprzewodowo, z telewizorem Samsung Smart TV wyposażonym w funkcję Samsung TV SoundConnect.