Soundbar z Bluetooth


Soundbar Bluetooth

Soundbar Bluetooth

Wbudowane w telewizorze głośniki nie są w stanie dostarczyć tak dobrego dźwięku, jak profesjonalny sprzęt audio. Często chcąc oglądać filmy i słuchać muzyki w najlepszej oprawie dźwiękowej, decydujemy się na zakup kina domowego lub soundbaru. W przypadku tego pierwszego sprawa jest jasna, wybierając zestaw do dyspozycji mamy najczęściej 2 lub 5 głośników, które rozstawiamy tak, aby uzyskać jak najlepszy dźwięk. W przypadku kin domowych 2.1 jest to dźwięk stereo, a w przypadku zestawów 5.1 dźwięk przestrzenny. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku soundbarów, które kosztują mniej, dostarczając tak samo dobry dźwięk jak kina domowe, również z dźwiękiem przestrzennym. W tym poradniku skupimy się soundbarach z Bluetooth, które umożliwiają bezprzewodową komunikację pomiędzy urządzeniami przenośnymi a listwą.

Który soundbar z Bluetooth warto kupić?

Ilość dostępnych w sklepach modeli soundbarów może przytłaczać, dlatego przetestowaliśmy kilkadziesiąt najchętniej kupowanych listw z funkcją Bluetooth, by wybrać te najlepsze. Bezprzewodowy streaming muzyki bezpośrednio ze smartfona, telefonu, tabletu czy laptopa daje sporą wygodę, bowiem podczas odtwarzania nie musimy podłączać do urządzeń kolejnych przewodów. W praktyce oznacza to, że muzykę możemy odtwarzać z takich serwisów jak Spotify, YouTube, iTunes czy z radia internetowego. Poniżej znajduje się TOP 5 soundbarów w najlepszych cenach.

Soundbar z Bluetooth i NFC?

W zależności od producenta i konkretnego modelu głośnika, parowanie (nawiązywanie połączenia pomiędzy telefonem a soundbarem) może odbywać się tradycyjnie lub poprzez NFC (Near Field Communication). Nawiązanie połączenia przez NFC znacząco przyspiesza cały proces, bowiem wystarczy zbliżyć smartfon do wyznaczonego miejsca na obudowie soundbaru, oznaczonego literą N, aby nawiązać połączenie. Od tego momentu za pomocą Bluetooth możemy odtwarzać muzykę, która popłynie bezpośrednio z soundbaru.

Wysoka jakość transmisji przez Bluetooth

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na nawiązywanie stabilnego połączenia pomiędzy urządzeniem przenośnym a soundbarem. Jednym z takich rozwiązań jest kodek LDAC (opracowany przez firmę Sony), umożliwiający przesył dźwięków wysokiej rozdzielczości za pomocą Bluetooth. Kodek LDAC umożliwia przesył o trzykrotnie większej przepustowości niż tradycyjne łącze Bluetooth.

Nie tylko przesył z urządzeń przenośnych

Technologia Bluetooth umożliwia nie tylko bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z urządzeń przenośnych, ale także pozwala na podłączenie soundbaru i subwoofera bez dodatkowych przewodów. Subwoofer Bluetooth dzięki temu ustawić można w dowolnym miejscu w pokoju, natomiast podłączana bezprzewodowe listwa głośnikowa wygląda estetycznie, bowiem pomiędzy soundbarem a telewizorem nie wiszą żadne dodatkowe kable.

Drugim z często spotykanych rozwiązań jest tryb czuwania Bluetooth, pozwalający na włączanie i wyłączanie listwy za pomocą smartfona. Do kolejnych nowinek technologicznych zaliczyć można funkcję Auto Music Play, która automatycznie po wykryciu w pobliżu urządzenia przenośnego rozpocznie odtwarzanie muzyki. Cały proces odbywa się automatycznie po wykryciu powiązanego urządzenia.

Soundbar z Bluetooth
Ocena: 4
3 głos[ów]