Soundbary Philips


Soundbar PhilipsWybieramy najlepsze soundbary Philips

Jednym z kluczowych segmentów sprzętu audio, produkowanych przez firmę Philips są soundbary i speakerbary, coraz częściej zastępujące tradycyjne kina domowe. Marka ta przez lata budowała zaufanie wśród kupujących wydając coraz to nowocześniejsze sprzęty audio na rynku. Niegdyś królowały kina domowe, następnie na pierwszych pozycjach w rankingach znaleźć można było soundstage, a teraz numerem jeden są soundbary. Mają one wiele zalet, jednak zasadniczą przewagą nad zestawem kina domowego jest ich stosunkowo niewielki rozmiar i stylowy design, doskonale komponujący się z otoczeniem. Tradycyjne kolumny zajmują dużo miejsca, w szczególności gdy mamy do czynienia z zestawem 5.1, w którym dodatkowe miejsce zajmuje wzmacniacz lub amplituner.

Dlaczego soundbary Philips znajdują się w czołówkach rankingów, zbierając praktycznie same pozytywne opinie? Odpowiedź jest prosta. Urządzenia te generują wysokiej jakości dźwięk (również w technologii wirtualnego dźwięku przestrzennego), umożliwiają strumieniowanie muzyki przez Bluetooth oraz podłączenie się do sieci WiFi, umożliwiającej odtwarzanie radia internetowego. Są to tylko jedne z licznych zalet, jakie moglibyśmy przypisać do soundbarów. Alternatywą są również speakerbary oraz podstawki z głośnikami, na których ustawia się telewizor.

Który soundbar Philips warto kupić?

Przed tym dylematem staje praktycznie każdy, kto planuje zakup nowego soundbaru. Różnorodność ofert, jakie możemy znaleźć w sklepach, wyglądów oraz samych parametrów technicznych sprawia, że nie wiemy, który soundbar wybrać. W celu ułatwienia tej trudnej decyzji przeprowadziliśmy test, w którym sprawdziliśmy kilkanaście najchętniej wybieranych listw głośnikowych marki Philips. W teście pod uwagę braliśmy jakość dźwięku, design, funkcje dodatkowe oraz cenę. Co prawda cena nie jest wyznacznikiem jakości, ale podczas zakupu odgrywa bardzo ważną rolę, często to właśnie ona decyduje o tym, które urządzenie kupimy. Na podstawie naszego testu, opinii użytkowników oraz licznych recenzji przygotowaliśmy ranking, w którym znajdują się najlepsze soundbary Philips dostępne w sklepach.

Ranking Soundbary Philips – ranking

Co dostaniemy w cenie?

Wybierając tani soundbar czy też sprzęt klasy premium, możemy spodziewać się kilku, a niekiedy kilkunastu dodatkowych funkcji, w które wyposażone jest urządzenie. Dobry dźwięk to podstawa, jednak żeby cieszyć się nim w pełni potrzebny jest nam również telewizor, na ekranie którego wyświetlane będą filmy. Usługa Philips Net TV w połączeniu z technologią WiFi umożliwia stały dostęp do materiałów filmowych i dźwiękowych wyłącznie za pomocą telewizora. W celu skorzystania z usługi należy podłączyć kino domowe z soundbarem do sieci Ethernet, a następnie za pomocą pilota wybrać pożądaną treść.

Głębia efektów i krystalicznie czysty dźwięk

Soundbary służą do generowania dźwięku wysokiej jakości, dlatego też większość z tych urządzeń wykorzystuje technologię Ambisound. W praktyce umożliwia to uzyskanie prawdziwego dźwięku przestrzennego, otaczającego widza. Osoba oglądająca film czuje się dzięki temu tak, jakby znajdowała się w samym centrum akcji. Alternatywą dla Ambisound jest Virtual Surround Sound, gdzie efekt dźwięku przestrzennego generowany jest cyfrowo. Dotyczy to zestawów liczących mniej niż 5 głośników. Krystalicznie czysty dźwięk przestrzenny znacząco podnosi komfort oglądania filmów, a nawet słuchania samej muzyki. Bogactwo efektów i mocny bas zapewnia dołączony do zestawu subwoofer, występujący zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej. W zależności od wybranego modelu subwoofer będzie aktywny bądź pasywny.

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki

Odtwarzanie muzyki bezpośrednio z telefonu, tabletu czy laptopa nigdy nie było takie proste. Soundbary Philips wspierają technologię Bluetooth, dzięki czemu bez problemu muzykę odtwarzać można bezpośrednio z urządzeń przenośnych. Zastosowanie modułów wysokiej klasy zapewnia stałe połączenie, bez zakłóceń. Dodatkową opcją, jaką znajdziemy w większości soundbarów Philips jest NFC. Dzięki niemu w szybki i łatwy sposób nawiążemy połączenie pomiędzy telefonem a soundbarem. Wystarczy przyłożyć urządzenie do wyznaczonego na obudowie miejsca, a połączenie nawiąże się automatycznie.

Porty i złącza

W zależności od wybranego soundbaru, na panelu możemy znaleźć różne ilości i typy złącz. Do najczęściej spotykanych możemy z pewnością zaliczyć HDMI ARC umożliwiające podłączenie soundbaru do telewizora, konsoli oraz komputera. Oprócz wejść i wyjść HDMI ARC soundbary mogą być wyposażone w porty USB, umożliwiające podłączenie pamięci zewnętrznych, wejście audio służące do podłączania urządzeń przenośnych audio oraz port optyczny, wykorzystywany do alternatywnego podłączania telewizora.

Polecane soundbary Philips

Philips HTL3160B

Philips HTL3160B to zestaw składający się z listwy i bezprzewodowego subwoofera. Soundbar obsługuje dźwięk 3.1 kanałowy, o krystalicznie czystym brzmieniu. Łączna moc zestawu wynosi 200 W. Panel listwy wyposażony jest w złącze HDMI ARC, dodatkowo zestaw wspiera technologię Bluetooth i NFC. Zamontowany na przedzie listwy specjalny głośnik kanału centralnego, zapewnia czyste dialogi bez zniekształceń. Dzięki zastosowaniu tego głośnika dźwięk dobiega niczym z samego ekranu telewizora.

Soundbar Philips HTL3160B obsługuje technologię Virtual Surround Sound, czyli wirtualny dźwięk przestrzenny. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie otaczającego widza dźwięku w zestawach składających się z mniejszej ilości głośników niż 5. Listwa wyposażona jest w panel dotykowy oraz obsługę HDMI CEC. Opinie użytkowników na temat HTL3160B nie budzą wątpliwości, że jest to dobry soundbar, w jeszcze lepszej cenie.

Philips HTL1190b/12

Philips HTL1190b/12 to łatwa w podłączeniu listwa głośnikowa wyposażona w system Bass Reflex o mocy 40 W. Model ten wyposażony jest w moduł Bluetooth umożliwiający streaming muzyki z urządzeń przenośnych. HTL1190b/12 umożliwia odtwarzanie w trybie wirtualnego dźwięku przestrzennego. Urządzenie wyposażone jest w system Dolby Digital, czyli światowy standard cyfrowego dźwięku wielokanałowego.

Moduł Bluetooth umożliwia bezprzewodową transmisję danych na krótkim zasięgu (do 10 metrów). Dzięki temu ulubione utwory muzyczne można odtwarzać bezpośrednio ze smartfona bądź tabletu. Zastosowanie najwyższej jakości podzespołów gwarantuje stabilne połączenie bez zakłóceń. Znajdujące się na panelu soundbaru wejście audio umożliwia podłączenie odtwarzacza MP3. Wejście to działa identycznie jak w przypadku zestawów kina domowego. Zdecydowanie największymi zaletami urządzenia są niewielki wymiary, dobra jakość dźwięku i niska cena, co potwierdzają liczne testy i opinie użytkowników.

Philips Fidelio B1/12 Nano

Philips Fidelio B1/12 Nano to kompaktowy soundbar z subwooferem w pełni zastępujący kino domowe. Mimo, że całość zajmuje bardzo mało miejsca, generowany dźwięk nie ustępuje niczym od tego, który uzyskamy z kina domowego 5.1. Małe wymiary nie stanowią przeszkody, bowiem soundbar Fidelio B1/12 Nano obsługuje dźwięk 5.1 kanałowy. W zestawie z listwą znajduje się bezprzewodowy subwoofer. Zastosowana technologia Microbeam pozwala na uzyskanie krystalicznie czystego dźwięku przy zachowaniu niewielkich wymiarów urządzenia.

Głośniki wewnątrz listwy zamontowane są krzyżowo, co znacząco poprawia jakość dźwięku docierającego do widza. Kino domowe Philips Fidelio B1/12 wyposażone jest dwa falowody przetwornika wysokotonowego, znajdujące się w górnej części listwy. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie wysokiej jakości dźwięku Hi-Fi przy zachowaniu kompaktowego rozmiaru. Użytkownicy doceniają ten soundbar nie tylko za wymiary, ale także wysoką jakość dźwięku i doskonałe wzornictwo.

Philips HTL2183b/12

Philips HTL2183b/12 to połączenie listwy głośnikowej z przewodowym subwooferem. Soundbar ten obsługuje 3.1 kanałowy dźwięk wysokiej jakości oraz funkcje strumieniowego przesyłania muzyki za pomocą Bluetooth. Krystalicznie czyste dialogi i bogate, głębokie basy to zasługa zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych. Zamontowany w centralnej części specjalny głośnik obsługuje jedynie wysokie tony, krystalizując dialogi filmowe.

Realistyczne wrażenia filmowe zapewnia system wirtualnego dźwięku przestrzennego, Virtual Surround Sound opracowany przez firmę Philips. Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z urządzeń przenośnych, np. laptopa. Wbudowany port USB daje możliwość podłączenia zewnętrznej pamięci jak pendrive, a wejście audio pozwala na odtwarzanie muzyki z odtwarzacza MP3. Philips HTL2183b/12 to doskonałe połączenie dobrej ceny oraz wysokiej jakości dźwięku.

Philips HLT1180b/12

Philips HLT1180b/12 to tani soundbar bez subwoofera o wyrazistym i bogatym dźwięku. Doskonale sprawdza się jako rozszerzenie systemu dźwiękowego telewizora dla osób, nie wymagających nadmiernej ilości basu. Listwa głośnikowa 2.0 generuje dźwięk o łącznej mocy 40 W. Głośniki zamknięte są w obudowie z systemem Bass Reflex. Mimo niewielkich wymiarów, listwa generuje bardzo dobry dźwięk (również przestrzenny). Do urządzenia za pomocą wejścia audio bez problemu podłączyć można odtwarzacz MP3, telefon czy iPod. Philips HLT1180b/12 cechują niewielkie wymiary oraz stylowy design.

Philips HLT6140B

Philips HLT6140B to jeden z najmocniejszych soundbarów tej marki. Moc całkowita zestawu wynosi 320 W, gdzie 220 W to sam subwoofer. Wewnątrz tuby zamontowany jest 8 calowy głośnik niskotonowy, dostarczający potężnych basów podczas każdego seansu. Listwa wyposażona jest w 6 neodymowych głośników niskotonowych oraz 2 głośniki wysokotonowe. Moc całkowita listwy to 100 W.

Potężny dźwięk zamknięty w płaskiej obudowie. Grubość listwy to niecałe 3 cm. Zamontowane wewnątrz głośniki wysokotonowe wspierane są przez technologię Crystal Clear Sound. System ten odpowiada za dostarczanie krystalicznie czystego dźwięku (włącznie z dialogami) podczas oglądania filmów, słuchania muzyki czy też grania w gry. Soundbar HLT6140B wyposażony jest w moduł Bluetooth do bezprzewodowego odtwarzania muzyki oraz NFC ułatwiające parowanie urządzeń. Do zalet urządzenia możemy zaliczyć możliwość podłączenia dodatkowych głośników (jak w kinie domowym) oraz bogaty, wirtualny dźwięk przestrzenny.

Philips HLT2100

Philips HLT2100 to pojedyncza listwa głośnikowa dostarczająca dźwięk porównywalny z projektorem dźwięku klasy premium. Urządzenie wyposażone jest w system wirtualnego dźwięku przestrzennego, system Bass Reflex oraz szereg złącz jak port optyczny, wejście koncentryczne i AUX audio. Mimo, że  Philips HLT2100 to jedynie sama listwa (bez subwoofera), generowany przez przetworniki dźwięk jest pełny i nie brakuje w nim basu. Oczywiście model ten dedykowany jest osobom, które szukają głośnika do telewizora, na którym oglądane są głównie filmy. Kompaktowe wymiary doskonale wpasowują się w praktycznie każde wnętrze.

Philips HLT5120

Philips HLT5120 to kolejny dobry soundbar za niewielkie pieniądze. W zestawie znajdziemy co prawda jedynie samą listwę, bez zewnętrznego głośnika basowego, jednak taki głośnik w zupełności wystarcza podczas codziennego oglądania telewizora. Głośnik niskotonowy wbudowany jest w listwę. Ogromną zaletą modelu Philips HLT5120 jest fakt, że urządzenie można zarówno postawić przed telewizorem, jak i powiesić na ścianie. Listwa wyposażona jest w Bluetooth i system Virtual Surround, odpowiadający za generowanie wirtualnego dźwięku przestrzennego. Dużą zaletą tego projektora są podwójne wejścia HDMI i kompatybilne wyjście HDMI ARC. Pozwala to na podłączenie telewizora 3D i jednocześnie systemu 5.1 lub 7.1 do soundbaru. Model ten zbiera pozytywne opinie nie tylko za cenę, ale także elegancki wygląd i funkcjonalność.

Philips HTL2160/12

Philips HTL2160/12 to zestaw głośnikowy składający się z listwy i subwoofera. Listwa dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych, od białego, przez czarny aż po beżowy i brązowy. Niepodważalnie największą zaletą tego zestawu jest krystalicznie czysty dźwięk i mocne basy. Doskonale nadaje się do filmów, muzyki i gier. Listwa obsługuje Bluetooth, za pomocą którego można odtwarzać muzykę bezpośrednio ze smartfona, tabletu i laptopa. Technologia Virtual Surround zapewnia dźwięk przestrzenny otaczający widza podczas każdej filmowej akcji. Projektor wyposażony jest w złącze AUX audio, wejście optyczne i koncentryczne. Model ten zbiera pozytywne opinie i wysoko rankinguje w testach nie tylko ze względu na wygląd, ale także stosunek ceny do jakości oferowanego dźwięku.

Soundbary Philips
Ocena: 3.5
20 głos[ów]