Jaki soundbar do 200 zł?


W ostatnim czasie dużą popularność zdobywają soundbary, które niejednokrotnie potrafią zastąpić cały zestaw kina domowego. Wachlarz dostępnych w sklepach tego typu głośników jest naprawdę szeroki, a każde z urządzeń różni się od siebie nie tylko ceną, ale także mocą głośników, obecnością subwoofera w zestawie czy też funkcjami dodatkowymi. Nie każdego stać oraz nie każdy potrzebuje zaawansowanego sytemu nagłośnienia. W tym celu warto sprawdzić ofertę tanich soundbarów. Z oferty możemy wybrać te soundbary, które stawia się tuż przed telewizorem bądź takie, które służą jako podstawka do TV.

Ranking Polecane soundbary do 200 zł

Moc całkowita

Jeżeli chcemy poprawić jakość dźwięku i gdy nie wystarczają nam głośniku wbudowane w telewizorze, warto rozważyć zakup soundbara. Do najtańszych zaliczyć możemy soundbary do 200 zł, które oferują moc całkowitą do 30 W. W zależności od konkretnej listwy głośnikowej, posiada ona wbudowany subwoofer bądź też nie. W najpopularniejszych soundbarach za 200 zł spotkać możemy następujące podziały mocy: 2×15 W bądź 2×7,5 W + 15 W. W przypadku pierwszego podziału, do czynienia mamy z soundbarem posiadającym dwa oddzielne głośniki o mocy 15 W każdy. W przypadku drugiego układu 2 głośniki frontowe oferują moc na poziomie 7,5 W, a kolejne 15 W przeznaczone jest na wbudowany subwoofer.

System głośników

Soundbar Hitachi AXS014BTU

Soundbar Hitachi AXS014BTU

Najtańsze soundbary działają w systemach 2.0 oraz 2.1. Pierwsza cyfra oznacza ilość głośników wysoko i średnio tonowych, zaś druga ilość głośników niskotonowych (basowych, zwanych również subwooferami). Oba wymienione systemy głośników doskonale uzupełniają dźwięki słyszane z telewizora, nadając im pełni i głębi. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja pozwala na uzyskanie w systemach 2.0 i 2.1 dźwięku przestrzennego, przez co oglądanie filmów, słuchanie muzyki i granie w gry stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Funkcje dodatkowe

Funkcje dodatkowe, jakie znajdziemy w soundbarach do 200 złotych, to przede wszystkim moduł Bluetooth umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie muzyki z telefonu, smartfona, laptopa czy komputera PC. Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki odbywa się po sparowaniu urządzeń. Ustawienie połączenia w zależności od wybranego modelu soundbaru zajmuje od kilku do kilkunastu sekund. Soundbar z Bluetooth oferuje czysty i krystaliczny dźwięk za każdym razem, bez znaczenia czy odtwarzamy utwory zapisane na dysku, czy te bezpośrednio z sieci np. z YouTube.

Podłączenie soundbaru i sterowanie

Podłączenie soundbaru do telewizora odbywać się może na 2 sposoby. Pierwszy z nich to podłączenie za pomocą przewodu optycznego, zaś drugi za pomocą tradycyjnych złącz audio (kable RCA /Cinch). Sterowanie soundbarem za 200 zł może obywać się ręcznie, za pomocą panelu zamieszczonego na obudowie urządzenia, bądź za pomocą dołączonego w zestawie pilota. Oprócz pilota wraz z urządzeniem otrzymamy kartę gwarancyjną, kabel audio i instrukcję obsługi.

Jaki soundbar do 200 zł?
Ocena: 2.9
26 głos[ów]