Soundbary Sony


Wybieramy najlepsze soundbary Sony

Soundbar SonySprzęty audio marki Sony na dobre zagościły w domach, dostarczając rozrywki na najwyższym poziomie każdego dnia. Do najchętniej wybieranych zaliczyć możemy kina domowe, kolumny, miniwieże, ale także soundbary. Sony prężnie rozwija segment listw głośnikowych i podstawek do telewizora z głośnikami. Dlaczego tak się dzieje? Soundbary (nawet te z subwooferem) zajmują stosunkowo niewiele miejsca, w porównaniu z zestawami kina domowego. To samo dotyczy podstawek multimedialnych z głośnikami, które ustawia się bezpośrednio pod telewizorem. Mała ilość zajmowanego miejsca, korzystna cena no i wysokiej jakości dźwięk, są to jedne z wielu zalet soundbarów Sony. Zauważyć to można również czytając liczne pozytywne opinie w sieci.

Który soundbar Sony warto kupić?

Na to pytanie nie ma łatwej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od tego, jakiej mocy nagłośnienia szukasz i ile dokładnie chcesz na nie wydać. Przeprowadziliśmy liczne testy, sprawdziliśmy liczne recenzje i opinie, na podstawie których wybraliśmy TOP 5 najlepszych soundbarów marki Sony. Pod uwagę braliśmy nie tylko parametry techniczne, ale także wygląd, mobilność, funkcje dodatkowe (jak WiFi czy obsługa Bluetooth) oraz stosunek ceny do jakości oferowanego dźwięku. Na tej podstawie przygotowaliśmy poniższy ranking soundbarów Sony, który znajduje się poniżej.

Ranking Soundbary Sony – ranking

Tani soundbar czy profesjonalne nagłośnienie?

Przed tym dylematem staje praktycznie każdy, kto kiedykolwiek wybierał nowy sprzęt audio i chodzi tu nie tylko o soundbary, ale również o kina domowe czy głośniki. Każdy z oferowanych modeli różni się od siebie parametrami technicznymi, funkcjami dodatkowymi oraz ceną. Skupmy się jednak na parametrach, bowiem to one odgrywają kluczową rolę przy projekcji dźwięku. W pierwszej kolejności do wyboru mamy ilość kanałów wzmacniacza. W zależności od przedziału cenowego spotkać możemy soundbary 2.1, 5.1, a nawet 7.1. Ilość kanałów w praktyce oznacza, w ile odrębnych, całkowicie niezależnych przetworników wyposażony jest wzmacniacz. Im większa ich ilość, tym czystszy i bardziej wyrazisty dźwięk jesteśmy w stanie uzyskać. Wszystko dzięki rozdzieleniu sygnału na poszczególne kanały.

Drugim najważniejszym parametrem w tabeli danych technicznych jest moc wyjściowa. W zależności od modelu, moc wahać się może od 80 do nawet 600 W, gdzie urządzenia oferujące moc na poziomie 500 W oferują dźwięk porównywalny z tym na sali kinowej. W domowych warunkach w zupełności wystarczy soundbar o mocy 80-250 W.

Ostatnie na co powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem soundbaru Sony jest subwoofer. W zestawie najczęściej znaleźć możemy przewodowy subwoofer aktywny czyli taki, który do działania nie wymaga podłączenia dodatkowego wzmacniacza. W przypadku zestawów z górnej półki subwoofer i soundbar podłączane są bezprzewodowo, co dodatkowo zwiększa ich mobilność. Dzięki bezprzewodowemu przesyłowi audio subwoofer ustawić możemy zarówno nieopodal telewizora, jak i za kanapą. W przypadku niektórych zestawów możemy spotkać subwoofer przewodowy pasywny (np. soundbar Sony HT-CT80). Subwoofer pasywny do działania wymaga dodatkowego wzmacniacza. Soundbary z subwooferem pasywnym są zazwyczaj tańsze, jednak do ostatecznej ceny należy doliczyć jeszcze wzmacniacz, który niejednokrotnie może przewyższyć cenę soundbaru.

Soundbar bezprzewodowy czy na kablu?

W sklepach coraz częściej możemy spotkać soundbary bezprzewodowe, które łączą się z telewizorem przewodowo, ograniczając ilość wymaganych do podłączenia przewodów. Po podłączeniu zasilania soundbar wystarczy tylko sparować z telewizorem. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić, czy telewizor który posiadamy, jest kompatybilny z wybranym projektorem dźwięku. Zaleca się, aby wyposażyć się w sprzęty tej samej marki, czyli soundbar + telewizor Sony.

Oczywiście w sieci znaleźć możemy różne opinie na temat soundbarów Bluetooth, jednak znacząca większość z nich jest pozytywna. Różnorodność zamieszczanych opinii spowodowana jest tym, że w dalszym ciągu wiele osób uważa połączenie przewodowe za lepsze, oferujące dźwięk wyższej jakości, wolny od zakłóceń. Nowoczesna technologia przesyłu bezprzewodowego pozwala na uniknięcie zakłóceń, a więc każdy soundbar oferuje krystalicznie czysty dźwięk, zarówno podczas słuchania muzyki, jak i oglądania filmów.

Złącza i funkcje dodatkowe

Do podstawowych złącz w jakie powinien być wyposażony soundbar zaliczyć możemy port USB, złącze HDMI oraz wejście audio. Z dodatkowych złącz, jakie możemy spotkać wyróżnić warto wejście optyczne, złącze Ethernet oraz wejścia/wyjścia komponentowe i kompozytowe.

Bardzo ważne jest, aby jeszcze przed zakupem dokładnie zapoznać się z wszystkimi funkcjami, jakie oferuje urządzenie. Do najczęściej spotykanych i najbardziej praktycznych zaliczyć możemy obsługę Bluetooth (umożliwia strumieniowanie muzyki z telefonu, tabletu i laptopa), NFC (umożliwia szybkie sparowanie urządzeń) oraz AVRCP i AAC.

W przypadku soundbarów Sony natrafić możemy również na liczne funkcje poprawiające dźwięk, jak ClearAudio+ automatycznie korygujący ustawienia dźwięku tak, aby generować dźwięk tylko najwyższej jakości, wolny od szumów i zakłóceń. Niektóre modele wyposażone są również w tuner FM (tzw. radio). Warto aby wybrany przez nas soundbar obsługiwał jak najwięcej formatów audio. Do podstawowych zaliczyć możemy MP3, WAV, AAC i VMA.

Polecane soundbary Sony

Sony HT-CT790

Sony HT-CT790 to jeden z najchętniej wybieranych soundbarów 2.1 tej marki. Wyposażony jest on zarówno w technologię WiFi, jak i Bluetooth. Wewnątrz urządzenia znajduje się cyfrowy wzmacniacz S-Master, ograniczający ilość zakłóceń. Oferowany dźwięk jest wolny od zakłóceń i zachwyca szczegółami. Całkowita moc wyjściowa zestawu wynosi 330 W, a więc doskonale nadaje się on zarówno do odtwarzania filmów, jak i muzyki.

Technologia WiFi umożliwia odtwarzanie muzyki bezpośrednio sieci, a moduł Bluetooth pozwala na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z urządzeń przenośnych. Zarówno listwa, jak i subwoofer wyposażone są w technologię S-Force PRO Front Surround, czyli technologię wirtualnego dźwięku przestrzennego, zapewniającego wrażenia jak na prawdziwej sali kinowej. Soundbar można powiesić nad, jak i pod telewizorem, bądź ustawić przed telewizorem. Zestaw zgodny jest z sygnałem 4K HDR cechującym się wyjątkowo wysoką szczegółowością dźwięku. Podsumowując, jest to dobry soundbar za jeszcze lepszą cenę. Model Sony HT-CT790 zbiera same dobre opinie nie tylko za wygląd, ale także jakość oferowanego dźwięku i obsługę WiFi.

Sony HT-CT180

Sony HT-CT180 to soundbar 2.1 wyposażony w technologię wirtualnego dźwięku przestrzennego. W zestawie z urządzeniem znajduje się bezprzewodowy subwoofer oferujący czysty, dynamiczny, a co najważniejsze – mocny bas. Urządzenie obsługuje zarówno funkcje Bluetooth, jak i NFC, umożliwiające bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z urządzeń przenośnych.

Wirtualny dźwięk przestrzenny w połączeniu z technologią ClearAudio+ sprawia, że całe pomieszczenie wypełnione jest czystym dźwiękiem, pełnym szczegółów. Wbudowany wewnątrz cyfrowy wzmacniacz S-Master optymalizuje sygnał dźwiękowy uwydatniając dialogi oraz korygując natężenie basu. Listwę zamontować można zarówno na ścianie, jak również postawić przed telewizorem.

W zestawie z listwą znajduje się bezprzewodowy subwoofer który ustawić można w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Zdaniem użytkowników jest to dobry soundbar za niewielkie pieniądze.

Sony HT-CT390

Sony HT-CT390 to niezwykle płaski soundbar 2.1 o łącznej mocy 300 W. Model ten obsługuje technologię Bluetooth, umożliwiającą strumieniowe przesyłanie dźwięku. Dołączony do zestawu bezprzewodowy subwoofer ustawić możemy w dowolnym miejscu w pokoju. Technologia S-Force Front Surround zapewnia wysokiej jakości wirtualny dźwięk przestrzenny sprawiający wrażenie, jakby oglądający znajdował się w prawdziwym kinie. Doskonale sprawdza się to nie tylko podczas oglądania filmów, ale również słuchania muzyki czy grania w gry.

Krystalicznie czysty dźwięk i mocny, głęboki bas – tymi słowami można podsumować zestaw Sony HT-CT390. Potwierdzają to również licznie opinie użytkowników, testy i recenzje dostępne w sieci. Listwa głośnikowa przystosowana jest zarówno do postawienia przed TV, jak i do zamontowania na ścianie. Soundbar wyposażony jest w złącza optyczne, analogowe, HDMI ARC i USB. Porty te umożliwiają podłączanie dodatkowych urządzeń pamięci masowej, jak odtwarzacze MP3, pendrive, czy dysk przenośny oraz dodatkowych urządzeń, jak konsola PS4 czy Xbox One.

Sony HT-CT380

Sony HT-CT380 – jest to kolejny soundbar godny polecenia tej marki. W zestawie oprócz listwy znajdziemy aktywny, bezprzewodowy subwoofer o mocy 100 W. Moc całkowita zestawu wynosi 300 W. Soundbar Sony HT-CT380 obsługuje takie dekodery dźwięku jak Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS 96/24, DTS Digital Surround i DTS HD Master Audio.

Podobnie jak pozostałe soundbary Sony, tak i ten model wspiera technologię dźwięku przestrzennego Dolby TrueHD. Listwa w połączeniu z subwooferem zapewnia wrażenia dźwiękowe jak w prawdziwym kinie. Wbudowany wzmacniacz S-Master Digital Amplifier gwarantuje reprodukcję dźwięku na najwyższym poziomie, zwiększając moc poszczególnych pasm bez zakłóceń. Listwa dodatkowo obsługuje tryb ClearAudio+ odpowiedzialny za uwydatnianie dialogów, co w szczególności przydaje się podczas oglądania filmów.

HT-CT380 umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki ze smartfona za pomocą Bluetooth. Dzięki specjalnej aplikacji ulubione utwory odtwarzać można niemalże bez końca.

Sony HT-NT5

Sony HT-NT5 to soundbar klasy premium, zarówno pod kątem parametrów technicznych, jak i samego designu. Listwa zaprojektowana została tak, aby zajmować jak najmniej miejsca, co pozwala na pełne skupienie na ekranie telewizora. Smukła obudowa kryje wewnątrz trójrożne głośniki i sześć oddzielnych wzmacniaczy S-Master XH, które dodatkowo zapierają dech w piersi podczas każdego seansu.

Jak na sprzęt klasy premium, listwa oferuje dźwięk wysokiej rozdzielczości oraz obsługę sieci bezprzewodowej WiFi. Dzięki temu muzykę odtwarzać można bezpośrednio z sieci. Umożliwia to także odtwarzanie radia internetowego bez podłączania dodatkowych urządzeń. Zestaw obsługuje technologię Hi-Res Audio, czyli dźwięk jakości studyjnej oraz interpolację DSEE HX poprawiającą jakość dźwięku na każdym paśmie. W sprzęcie tej klasy nie mogło również zabraknąć obsługi wirtualnego dźwięku przestrzennego, imitującego trójwymiarowe pole dźwiękowe wewnątrz którego znajduje się widz oraz zgodności z HDR 4K.

Listwa wyposażona jest w 3 wejścia HDMI, jedno wyjście HDMI oraz złącze USB. Nie mogło tutaj również zabraknąć złącz cyfrowych i analogowych audio. Soundbar można zamontować zarówno na ścianie, jak i przed telewizorem. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą dołączonego pilota bądź smartfona z dedykowaną aplikacją. Ten zestaw zbiera najwyższe noty w testach, co potwierdzają również opinie użytkowników.

Sony HT-RT3

Sony HT-RT3 to pełen zestaw kina domowego, w skład którego wchodzi soundbar, subwoofer oraz głośniki satelity. Całość tworzy zaawansowany system audio 5.1 o bardzo dobrych parametrach w rozsądnej cenie. Zamontowany pod ekranem telewizora soundbar, w połączeniu z satelitami montowanymi za plecami widzów tworzą prawdziwy, 5.1 kanałowy dźwięk przestrzenny. 3-kanałowa listwa wyposażona jest dodatkowo w cyfrowy wzmacniacz S-Master, gwarantujący czysty dźwięk podczas każdego seansu.

Łącza moc wyjściowa zestawu to 600 W, co porównywalne jest z tradycyjnymi zestawami kina domowego, jednak w przypadku kina z soundbarem oszczędzamy dodatkowe miejsce, nie tracąc na jakości dźwięku. HT-RT3 obsługuje łączność bezprzewodową Bluetooth oraz NFC. Umożliwia to szybkie parowanie urządzeń oraz bezprzewodowy streaming muzyki bezpośrednio z urządzeń przenośnych, jak smartfony czy tablety.

Zestaw wyposażony jest w złącze HDMI ARC, wejście optyczne, port USB oraz złącze audio. Konfiguracja zestawu jest niezwykle prosta, a połączenie soundbaru z telewizorem wymaga podłączenia jednego przewodu HDMI. Port USB umożliwia podłączenie dodatkowych nośników pamięci masowej, jak pendrive czy dysk przenośny. Za pomocą wejścia optycznego podłączyć można TV, które w standardzie nie obsługuje technologii HDMI ARC. Jest on dedykowany do płaskich telewizorów, jak również dla tych z zakrzywionym ekranem. Użytkownicy oceniają ten zestaw pozytywnie zarówno pod kątem ceny, jak i jakości dźwięku.

Sony HT-GT1

Sony HT-GT1 jako jeden z nielicznych soundbarów nie posiada maskownicy zakrywającej głośniki, dotyczy to zarówno listwy i subwoofera. Wygląd zestawu z pewnością wielu osobom przypadnie gustu, bowiem subwoofer posiada designerskie oświetlenie w kolorze niebieskim, podświetlające pracującą membranę głośnika. Moc listwy HT-GT1 wynosi 260 W. Zestaw ten doskonale sprawdza się podczas tradycyjnego oglądania filmów i podczas długiego słuchania muzyki. Technologia NFC umożliwia szybkie parowanie urządzeń, a dzięki obsłudze Bluetooth utwory można zmieniać bezpośrednio ze smartfona czy laptopa.

Zamontowane wewnątrz listwy przetworniki wyposażone są w system dwudrożny, gwarantujący czyste brzmienie na wysokich tonach oraz mocny i głęboki bas zawsze wtedy, gdy jest on potrzebny. Jak na sprzęt wysokiej klasy, tak i w tym przypadku nie mogło zabraknąć systemu DSEE odpowiedzialnego za dokładniejszą reprodukcję dźwięku, poprawiającego jakość utworów odtwarzanych z formatów stratnych jak MP3, AAC, ATRAC czy WMA.

Wbudowane uchwytny znacząco zwiększają mobilność głośnika, dzięki czemu bez problemu przestawimy subwoofer czy soundbar tam, gdzie będzie on najbardziej potrzebny, np. podczas imprezy. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w tryb Bass BAZUKA, podbijający bas do granic możliwości.

Soundbary Sony
Ocena: 2.9
31 głos[ów]