Jaki soundbar do 3000 zł?

Soundbar za 3000 zł

Nowoczesne systemy nagłośnienia potrafią dostarczyć niesamowitych wrażeń dźwiękowych, zarówno podczas oglądania filmów, jak i słuchania muzyki. Warunkiem, jaki w tym przypadku musi być spełniony, jest wybór właściwego nagłośnienia, spełniającego wszelkie oczekiwania. Mając do dyspozycji budżet w wysokości do 3000 złotych, możemy nabyć zarówno kino domowe, jak i profesjonalny soundbar. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, większość kupujących wybiera właśnie soundbary, które w estetyczny sposób można postawić przed telewizorem bądź zawiesić na ścianie. Soundbar za 3000 zł nie tylko będzie ładnie wyglądać, ale także dostarczy nam krystalicznie czystego dźwięku, pełnego detali i głębokiego basu. Praktycznie każdy soundbar w tej cenie wyposażony jest w najnowsze funkcje, jak dźwięk przestrzenny, wzmocnienie basów, łączność bezprzewodową, a nawet WiFi. Oczywiście soundbary Hi-End oferują szereg portów USB, HDMI, złącze optyczne i wiele innych, pozwalających na podłączenie wielu urządzeń sygnałowych.

W sklepach możemy znaleźć zarówno soundbary zakrzywione jak i proste, a każdy z oferowanych modeli różni się długością, którą dopasować należy do przekątnej ekranu telewizora. Zatem, jaki soundbar do 3000 zł kupić? Która z dostępnych listw z subwooferem będzie najlepsza? Nasi eksperci przygotowali specjalny ranking, w którym znajdują najlepsze soundbary w podanym przedziale cenowym.

Ranking Polecane soundbary do 3000 zł

Ranking Produkty Producent Cena
1 Yamaha sr-x50a (black) Yamaha Sprawdź cenę
2 LG S90QY (8806091662583) LG Sprawdź cenę
3 Lg s90ty 5.1.3 wi-fi bluetooth airplay chromecast dolby atmos dts x (8806091959942) LG Sprawdź cenę
4 Lenovo Głośnik ThinkSmart Bar 5.0 Black 11RTZ9ATGE Lenovo Sprawdź cenę
5 Sonos ray - sub mini (biały) - wi-fi - airplay Sonos Sprawdź cenę

Jak wybrać dobry soundbar do 3000 złotych?

Wybierając soundbar należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Jako pierwszą wskazówkę należy przytoczyć fakt, że moc zestawu w żaden sposób nie określa ani jakości dźwięku, ani ilości odtwarzanych detali. Moc soundbaru z subwooferem świadczy tylko i wyłącznie o tym, jak głośno dany zestaw może grać. Czym zatem kierować się szukając dobrego soundbaru w tej cenie? Przede wszystkim zakresem pasma przenoszenia, ilością obsługiwanych kodeków i złącz oraz co najważniejsze – technologią przetwarzania dźwięku. W przypadku wejść i wyjść najważniejsze są: HDMI ARC, USB, złącze optyczne i wejście audio.

Nowoczesne soundbary, szczególnie te z półki nagłośnienia Hi-End wyposażone są w najnowsze systemy przetwarzania dźwięku odpowiedzialne za jego czystość, głębokość oraz ilość odwzorowanych detali, czego nie spotkamy w tanich listwach głośnikowych. Kolejną ważną kwestią jest ilość obsługiwanych kanałów. Oznacza ona, na ile całkowicie oddzielnych kanałów podzielony jest odtwarzany dźwięk. Im kanałów więcej, tym więcej nakładających się na siebie dźwięków odtworzonych może być równocześnie z zachowaniem wszystkich detali. Do najczęściej spotykanych w tym przedziale zaliczyć można soundbary 2.1, 5.1 oraz 7.1. Dużą popularnością cieszą się również listwy w konfiguracji 6.1 oraz 9.1.

Soundbar Hi-End czy kino domowe?

Mając do dyspozycji ok. 3000 złotych bez problemu możemy kupić dobre kino domowe, bądź jeden z najlepszych soundbarów, oferujących dźwięk na tak samo wysokim, a niekiedy wyższym poziomie jakości. Soundbary cechują niewielkie wymiary, dzięki czemu listwy doskonale prezentują się ustawione przed telewizorem, powieszone na ścianie nad lub pod ekranem. Producenci tak zaprojektowali listwy, aby w każdym z wymienionych przypadków dźwięk wypełniał całe pomieszczenie, przy zachowaniu stylowego designu. Do listwy najczęściej dołączony jest subwoofer. W tej cenie tuby najczęściej wykorzystują technologię bezprzewodową Bluetooth do łączenia się z listwą. Co ważne, sama listwa może być bezprzewodowo podłączona do telewizora. Dużym atutem jest również bezprzewodowy streaming muzyki bezpośrednio z urządzeń przenośnych i komputerów stacjonarnych.

Alternatywą oczywiście jest kino domowe 5.1 lub 7.1, które zajmuje zdecydowanie więcej miejsca. Na takie rozwiązanie skusić się mogą osoby, posiadające odpowiednio dużo miejsca w salonie oraz te, którym nie przeszkadzają porozstawiane dookoła kolumny głośnikowe. Zarówno soundbary, jak i kina domowe oferują dźwięk przestrzenny na odpowiednio wysokim poziomie, głęboki bas oraz dobre odwzorowanie detali dźwiękowych. Przewagą soundbarów jest rozmiar oraz szereg nowoczesnych rozwiązań, rozszerzających funkcjonalność urządzenia.

Jaki soundbar do 3000 złotych wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od tego, do czego najczęściej używamy sprzętu audio. Inny soundbar dedykowany będzie zapalonym kino maniakom, a inny miłośnikom wielogodzinnych odsłuchów muzycznych. Sytuacja ta występuje w przypadku tańszych soundbarów. Zestaw głośnikowy za 3000 zł doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji.

Wybierając soundbar należy zwrócić uwagę na ilość złącz (im więcej tym lepiej), pasmo przenoszenia, moc subwoofera i listwy, oraz na obsługiwane kodeki (tutaj również im więcej, tym większą ilość formatów muzycznych odtworzy urządzenie). Warto również sprawdzić ilość kanałów oraz funkcje dodatkowe, jak obsługa Bluetooth, WiFi czy NFC. Wybrane modele kompatybilne są również z formatem 4K Audio, co oznacza, że doskonale sprawdzą się w przypadku zestawów kinowych przygotowanych do odtwarzania dźwięku i obrazu w najwyższej jakości UltraHD.