Jaki soundbar do 1000 zł?

Gama dostępnych soundbarów do 1000 zł jest naprawdę szeroka. W tej cenie wybrać możemy zarówno soundbar z subwooferem, jak i bez lub zestaw z dodatkowymi głośnikami tylnymi, poprawiającymi przestrzenność dźwięku uzyskując efekt jak w prawdziwym kinie. Bez względu jednak na to, na który z tych modeli się zdecydujemy, mamy tu do czynienia ze sprzętem z wyższej półki, czyli tzw. premium. Każdy z projektorów dźwięku oferować będzie dźwięk na bardzo wysokim poziomie, zachowując czystość tonów na każdym paśmie. Bas będzie głęboki, a dialogi wyraźne. Czym jednak różnią się poszczególne modele soundbarów za ok. 1000 zł? Główne różnice dotyczą mocy listwy oraz subwoofera, funkcji łączności oraz elementów dodatkowych, jak małe kolumny czy drugi subwoofer w zestawie. Zatem jaki soundbar do 1000 zł wybrać?

Ranking Polecane soundbary do 1000 zł

Ranking Produkty Producent Cena
1 Panasonic SC-HTB150 (5025232924578) Panasonic Sprawdź cenę
2 Samsung hw-c450 (8806094906400) Samsung Sprawdź cenę
3 Samsung hw-q60 (8801643718633) Samsung Sprawdź cenę
4 Philips tab5105/12 Philips Sprawdź cenę
5 Lg sn5 (8806091423542) LG Sprawdź cenę

Moc całkowita zestawu – dlaczego ma tak duże znaczenie?

Moc całkowita soundbaru i subwoofera oznacza, z jaką maksymalną głośnością poradzi sobie zestaw. Im moc większa, tym głośniej będziemy mogli np. słuchać muzyki. Nie zawsze jednak duża moc idzie w parze z jakością dźwięku. Wybierając mniej znanych producentów możemy być prawie pewni, że gwarantowana moc nie jest prawdziwa, a dźwięk po osiągnięciu pewnego stopnia głośności zostanie zniekształcony. Planując zakup nagłośnienia na lata, warto zatem zdecydować się na sprawdzonych producentów, jak Samsung, LG, Sony, Yamaha, JBL, Denon, Auna i innych oferujących sprzęt klasy premium.

Dobry soundbar w pełni zastąpi kino domowe, a w szczególności gdy zdecydujemy się na system dźwiękowy 2.1, 3.1, 5.1 lub 7.1. Konfiguracja głośników zależy w głównej mierze od konkretnego modelu soundbaru i samego producenta. Bez względu na to, na jaką ilość kanałów się zdecydujemy, każdy z soundbarów do 1000 zł zapewni nam niezapomniane wrażenia dźwiękowe z każdego odsłuchu.

W tej cenie najczęściej znaleźć możemy soundbary o mocy całkowitej od 120 do 600 W. Górną granicę osiągają zestawy z aktywnym subwooferem oraz dodatkowymi głośnikami (satelitami) tylnymi. Moc na poziomie 250-300 W, w zupełności wystarcza do codziennego oglądania filmów czy grania w gry. Dla miłośników prawdziwego kinowego dźwięku i mocnych wrażeń, polecane są zestawy (soundbar + subwoofer) o mocy powyżej 500 W. Warto jednak pamiętać, że im wyższa moc, tym więcej przyjdzie nam zapłacić za dany zestaw.

Funkcje rozszerzone

Samsung soundbar HW-M360/EN

Samsung soundbar HW-M360/EN

W soundbarach w przedziale cenowym od 800 zł do 1000 zł, możemy znaleźć szereg dodatkowych funkcji, znacząco poprawiających dźwięk oraz ułatwiających korzystanie z urządzenia. Jedną z podstawowych funkcji jest bezprzewodowa synchronizacja dźwięku, która umożliwia podłączenie soundbaru i telewizora bez użycia kabli. Wielu producentów (o ile mamy telewizor, soundbar i inne sprzęty RTV tej samej marki) umożliwia sterowanie wszystkimi dostępnymi urządzeniami za pomocą jednego pilota. W tym celu należy wszystkie elementy kina domowego podłączyć do soundbaru za pomocą kabli HDMI.

Soundbar ma za zadanie oferować dźwięk jak najwyższej jakości, dlatego w praktycznie każdej listwie głośnikowej zastosowano szereg funkcji, mających na celu utrzymanie ścieżki dźwiękowej na odpowiednim poziomie. Automatyczna korekcja dźwięku we wszystkich pasmach zapobiega powstawaniu zakłóceń, w efekcie czego każdy z głośników gra czysto, bez zniekształceń. Dodatkowym atutem projektorów dźwięku za 1000 zł jest dodatkowy, centralny głośnik odpowiadający za wyrazistość dialogów.

Bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku

Praktycznie każdy soundbar w tej cenie wyposażony będzie zarówno w moduł Bluetooth jak i NFC. Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki odbywa się po sparowaniu soundbaru z telefonem, smartfonem, tabletem czy też komputerem. W standardzie Bluetooth działa w zasięgu do 10 m, co zapewnia stałe i stabilne połączenie. Co ważne, parowanie urządzeń może być wykonane za pomocą funkcji NFC, co ogranicza cały proces do przyłożenia smartfona do wydzielonego miejsca na soundbarze. Praktycznie każdym soundbarem możemy sterować za pomocą dedykowanych aplikacji.

Subwoofer w zestawie

Listwa głośnikowa doskonale radzi sobie z wysokimi i średnimi tonami. W celu uzupełniania dźwięku o niskie tony (bas), potrzebny jest nam dobry subwoofer. Ważnym jest, aby dokładnie sprawdzić czy znajduje się on w zestawie, bowiem wielu producentów oferuje również same listwy dźwiękowe, bez głośników niskotonowych.

W zależności od wybranego modelu, subwoofer może być bezprzewodowy lub podłączany za pomocą kabla. Dodatkowo do wyboru są subwoofery aktywne i pasywne. Czym się od siebie różnią? W przypadku subwooferów pasywnych do podłączenia głośnika potrzebujemy dodatkowego wzmacniacza. Subwoofery aktywne posiadają wbudowany moduł wzmacniający, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić parę złotych.