Jaki soundbar do 2500 zł?


Planując zakup nagłośnienia do salonu w budżecie do 2500 złotych, wybrać możemy jeden z najlepszych soundbarów zakrzywionych lub prostych, w zestawie z wolnostojącym subwooferem. Dlaczego warto kupić soundbar zamiast kina domowego? Soundbary zajmują zdecydowanie mniej miejsca, oferując dźwięk na tak samo wysokim poziomie. Nowoczesne listwy głośnikowe wyposażone są w systemy dźwięku przestrzennego, które dodatkowo wzmacniają efekty dźwiękowe. Elegancki wygląd, niewielkie wymiary i dobry jakościowo dźwięk to największe zalety soundbarów. Wybierając soundbar do 2500 złotych możemy być pewni, że sprawdzi się on zarówno do słuchania muzyki, jak i oglądania filmów. Dodatkowo większość modeli pozwala na podłączenie konsoli (np. Xbox czy PlayStation) i komputera (stacjonarnego i laptopa).

Bardzo ważne jest, aby odpowiednio dopasować długość soundbaru do przekątnej telewizora oraz typu ekranu. Soundbary zakrzywione dedykowane są do telewizorów o zakrzywionej matrycy, zaś proste do tradycyjnych płaskich telewizorów. Jaki soundbar do 2500 zł wybrać? Poniżej znajduje się ranking najchętniej wybieranych projektorów dźwięku w tym roku.

Ranking Polecane soundbary do 2500 zł

Cena a jakość, czyli dobry soundbar do 2500 złotych

Soundbary cechują się niewielkimi wymiarami przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najwyższej jakości przetworników oraz wzmacniaczy dźwięku wewnątrz urządzenia. Wewnątrz listwy znaleźć możemy od kilku do nawet kilkunastu głośników, ustawionych w pod różnym kątem względem słuchacza. Odpowiednio ustawione głośniki pozwalają na uzyskanie dźwięku przestrzennego, jak w przypadku zestawów kina domowego 5.1.

Wraz ze wzrostem ceny wzrasta również jakość podzespołów. Jeżeli zależy nam na czystym, pełnym dźwięku, zainwestować powinniśmy od 2000 do 2500 złotych. Oczywiście w sklepach znaleźć można również droższe jednostki, jednak w tej cenie kupimy soundbar, który spełni wszelkie nasze oczekiwania. Wybierając listwę z głośnikami powinniśmy kierować się nie tylko jej wyglądem, ale także parametrami technicznymi. Czysty dźwięk bez zniekształceń to postawa dobrego zestawu nagłośnienia.

Co oprócz dobrego dźwięku zaoferuje nam soundbar do 2500 PLN? Oczywiście szereg funkcji poprawiających, wzmacniających i stabilizujących dźwięk, dzięki czemu będziemy mogli zapomnieć o zniekształceniach i przesterowaniach. Każdy z wymienionych powyżej modeli oferuje również szereg funkcji bezprzewodowych, pozwalających na sterowanie urządzeniem nie tylko z pilota, ale także za pomocą smartfona. Co ważne, łączność bezprzewodowa (Bluetooth i WiFi) umożliwia również odtwarzanie radia internetowego, czy streaming muzyki ze smartfona i laptopa bezpośrednio do soundbara.

Soundbar do 2500 zł czy małe kino domowe?

Soundbar JBL BAR 3.1 Czarny

Soundbar JBL BAR 3.1 Czarny

W tej cenie możemy kupić bardzo dobry soundbar z aktywnym subwooferem, oferujący idealnie czysty dźwięk przestrzenny. Wbudowany wzmacniacz oraz szereg głośników doskonale sprawdzą się podczas każdego seansu filmowego. W przeciwieństwie do soundbaru, kina domowego oferującego dźwięk na tym samym poziomie i z tak licznymi funkcjami dodatkowymi nie kupimy za 2500 zł. W skład kina domowego muszą bowiem wejść kolumny głośnikowe, subwoofer, wzmacniacz lub amplituner i odtwarzacz Blu-ray. Każde kolejne urządzenie znacząco zwiększa cenę zestawu kina domowego. Soundbary są więc nie tylko tańsze, ale także pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca w pomieszczeniu. Praktycznie każdy soundbar za 2500 zł powiesić można na ścianie pod telewizorem, co dodatkowo pozwala zaoszczędzić miejsce.

Soundbary cechują się nowoczesnym, minimalistycznym designem, który doskonale pasuje do każdego typu wnętrza. Wybierając listwę możemy również dopasować ją kolorystycznie do pozostałych elementów zestawu audio/wideo który posiadamy. Najczęściej spotykane kolory to czarny, grafitowy, srebrny i biały. Soundbary z wyższej półki posiadają również obudowy ze zdobieniami wykonanymi z prawdziwego drewna.

Soundbar z subwooferem czy sama listwa głośnikowa?

Soundbar z subwooferem to doskonałe połączenie gwarantujące dźwięk zarówno na wysokich, średnich, jak i niskich tonach na najwyższym poziomie. Tego typu zestawy dedykowane są dla osób, które budują nagłośnienie salonu praktycznie od początku. Jeżeli jednak posiadamy już kolumny głośnikowe lub subwoofer, a soundbar będzie jedynie uzupełnieniem kina domowego, warto kupić samą listwę głośnikową. Na chwilę obecną jedne z najlepszych soundbarów do 2500 złotych oferują tacy producenci jak Samsung, Harman Kardon, Panasonic, Klipsch, Cambridge Audio, Monitor Audio, Polk Audio, Yamaha, Sony, Cabasse Stream Base, Onkyo, Denon, JBL, LG, Philips, Bowers&Wilkins i Pioneer. Każdy z wymienionych producentów posiada pozytywne opinie. Potwierdza to również najwyższa jakość oferowanego sprzętu.

Jaki soundbar do 2500 złotych wybrać?

Wybierając nowy soundbar, powinniśmy kierować się nie tylko wyglądem, ale także parametrami technicznymi i funkcjami dodatkowymi, jakie oferuje dany model. Do najważniejszych należą jednak parametry, bo to właśnie od nich zależy, jaki dźwięk zaoferuje nam urządzenie. Do najważniejszych parametrów zaliczyć należy bezwzględnie moc głośników. Im większa moc, tym głośniej soundbar będzie odtwarzał dźwięki, a subwoofer generował więcej basu. W zależności od wybranej konfiguracji głośników w tej cenie, do wyboru będziemy mieli zestawy od 250 do 700 W. Moc nie jest jednak wyznacznikiem jakości dźwięku, więc wybierając soundbar pod uwagę należy wziąć również pozostałe parametry w specyfikacji technicznej.

Liczba kanałów przypisana do danego urządzenia oznacza, na ile odrębnych ścieżek podzielony jest dźwięk, przez zamontowane wewnątrz listwy przetworniki. Do najczęściej spotykanych zaliczyć można soundbary 2.1 i 3.1, jednak bez problemu nabędziemy również zestawy 4.1, czy soundbary 5.1. Dedykowane do dużych ekranów soundbary oferują nawet dźwięk 7.1 czy 9.1 kanałowy. W przypadku zestawów bez głośnika niskotonowego, druga cyfra w oznaczeniu opisana będzie jako 0 (zero). Soundbar może praktycznie zastąpić tradycyjne kino domowe, czego dowodem są soundbary z dodatkowymi głośnikami satelitami, ustawianymi za plecami słuchacza. Dodatkowe głośniki wzmacniają efekt dźwięku przestrzennego.

Moc to nie wszystko, czyli funkcjonalność soundbaru

Przeglądając ranking soundbarów zauważyć można, że większość producentów nie oferuje zestawów przekraczających 500 W łącznej mocy. Uwarunkowane jest to faktem, że to nie moc jest wyznacznikiem jakości dźwięku. Za dźwięk odpowiadają dodatkowe systemy, jak te regulujące ścieżkę na każdej częstotliwości eliminując efekt przesterowania. Tą samą zależność zauważyć można przeglądając soundbary 4K audio.

Soundbar powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Do dodatkowych funkcji zaliczyć możemy obsługę Bluetooth oraz WiFi, tuner FM, NFC i szereg dodatkowych złącz HDMI i USB. Im więcej portów i złącz posiada soundbar, tym więcej urządzeń będziemy wstanie do niego podłączyć. Najczęściej na panelu znajdziemy 3 złącza HDMI i 2 porty USB, co w zupełności wystarcza do podłączenia konsoli, telewizora, odtwarzacza Blu-ray i urządzeń pamięci masowej podłączanych przez USB, jak pendrive czy dysk przenośny.

Jaki soundbar do 2500 zł?
Ocena: 4.3
10 głos[ów]