Jaki soundbar do 1500 zł?

Tradycyjne systemy nagłośnienia domowego kina domowego mają na rynku godnego konkurenta – soundbary. Bez względu na to czy potrzebujesz dobre nagłośnienie do telewizora, komputera czy po prostu lubisz słuchać muzyki o czystym i głębokim brzmieniu, soundbar doskonale spisze się jako kompletny system audio. Cyfrowy projektor dźwięku (soundbar) doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczająco miejsca na rozbudowany system kolumn. Dźwięk jaki oferuje to niewielkie urządzenie porównywalny jest z klasycznym kinem domowym.

Szukając dobrego nagłośnienia do domu nie można przeoczyć oferty soundbarów do 1500 złotych. W tej cenie kupimy listwę głośnikową o bardzo dobrych parametrach i czystym dźwięku wolnym od wszelkich zakłóceń. Funkcje bezprzewodowe oraz szereg uniwersalnych portów i złącz umożliwia podłączenie do takiego soundbaru niemal każdego odtwarzacza dostępnego na rynku. Wysoka jakość wykonania i design to kolejne zalety głośników w tym przedziale cenowym. Czy jednak warto kupić soundbar do 1500 zł? Jakie są za i przeciw? Co na ten temat sądzą użytkownicy oraz na co zwrócić uwagę przed zakupem? Podpowiadamy w poniższym poradniku, jak wybrać najlepszy soundbar za około 1500 zł.

Ranking Polecane soundbary do 1500 zł

Ranking Produkty Producent Cena
1 Samsung hw-s801 Samsung Sprawdź cenę
2 hw-q700 marki Samsung Samsung Sprawdź cenę
3 Samsung hw-s56 (8806094274547) Samsung Sprawdź cenę
4 Sony HT-S400, HTS400.CEL Sony Sprawdź cenę
5 Samsung HW-Q600 Samsung Sprawdź cenę

Czy warto kupić soundbar do 1500 złotych?

Soundbary doskonale sprawdzają się w salonach i pokojach, w których nie mamy możliwości ustawienia dodatkowych kolumn głośnikowych. Soundbar łączy w sobie dobry dźwięk i nowoczesny design, który nie zakłóca stylistyki całego pomieszczenia. Szereg dostępnych kolorów, materiałów wykończeniowych i mocy głośników z pewnością pozwolą na dopasowanie soundbaru do Twoich potrzeb. Warto również dodać, że w ofercie znaleźć można zarówno proste jak i zakrzywione soundbary.

Listwy głośniowe z subwooferem niczym nie odstają od tradycyjnych kin domowych. W cenie do 1500 złotych możemy kupić jeden z najlepszych soundbarów oferujący dźwięk naprawdę wysokiej jakości wzmocniony basem. Co ważne, soundbar jest tańszą alternatywą, bowiem za pełen zestaw kina domowego zapłacić niejednokrotnie musimy nawet kilka tysięcy złotych. Większość soundbarów w tej cenie oferuje również dźwięk przestrzenny, dodatkowo wzmacniający wrażenia dźwiękowe z oglądanych filmów czy słuchanej muzyki.

Wygląd soundbarów za 1500 zł zachwyci praktycznie każde oko. Co prawda większość modeli dopasowanych jest ściśle do konkretnych modeli telewizorów (np. soundbary Samsung), jednak dowolnie wybierać możemy spośród setek głośników o uniwersalnym designie.

Na co zwrócić uwagę wybierając soundbar do 1500 złotych

Soundbar Samsung HW-M4500

Soundbar Samsung HW-M4500

Szukając dobrego soundbaru w tej cenie uwagę zwrócić należy na szereg parametrów technicznych oraz funkcji, wpływających bezpośrednio na jakość oferowanego dźwięku oraz łatwość obsługi urządzenia. Podstawową czynnością jaką należy wykonać jest sprawdzenie, czy dany soundbar jest kompatybilny z posiadanym przez nas telewizorem. Równie ważne jest zweryfikowanie, jakie funkcje posiada dany model oraz jakie dekodery dźwięku obsługuje.

Aby soundbar działał poprawnie musi być kompatybilny z odtwarzaczem bądź telewizorem. Co ważne, nie musimy kupować wszystkich urządzeń tego samego producenta, bowiem zdecydowana większość producentów oferuje listwy o profilu uniwersalnym. Warto jednak dokładnie zweryfikować, czy wszystkie posiadane urządzenia audio obsługują te same dekodery co wybrany soundbar.

Dobry soundbar do 1500 zł obsługiwać będzie takie dekodery jak: Dolby Digital, Dolby Digital 2, DTS, DTS 2 Digital Surround, Dolby True HD, DTS96/24, DTS HD Master Audio, Dolby ProLogic II i Surround Sound Expansion.

Design i funkcjonalność soundbaru

Przed zakupem bardzo ważne jest, aby zweryfikować wszystkie funkcje dodatkowe soundbaru. W zależności od producenta i wybranego modelu spotkać możemy takie dodatki jak tuner FM, obsługa radia internetowego, WiFi, Bluetooth, NFC, dodatkowe porty USB, odtwarzacz CD, DVD a nawet Blu-ray. Najlepsze soundbary za 1500 złotych oferują dodatkowo dźwięk przestrzenny, niczym prawdziwe kino domowe.

Jednym z czynników, który ma ogromny wpływ na decyzję zakupową jest wygląd soundbaru. Szeroka gama dostępnych urządzeń w różnej gamie stylistycznej pozwoli dobrać nam precyzyjnie głośnik tak, aby wpasował się w otaczające go inne sprzęty audio. Ważne jest, aby dopasować soundbar do telewizora pod kątem kolorystyki oraz według typu ekranu (prosty bądź zakrzywiony). Warto na to zwrócić uwagę bez względu na to, czy postawimy soundbar przed telewizorem czy też powiesimy go na ścianie.

Parametry techniczne soundbarów do 1500 złotych

Wybierając soundbar nie możemy kierować się jedynie samym wyglądem. Kwestią pierwszorzędną jest dopasowanie urządzenia do naszych potrzeb według parametrów technicznych. Dane w „tabelkach” różnią się w zależności od konkretnego modelu, ceny oraz tego, czy wybieramy samą listwę głośnikową czy też soundbar z subwooferem. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

Moc zestawu – jeden z najważniejszych parametrów, określający jak głośno będą grały poszczególne głośniki wchodzące w skład zestawu. Zdecydowana większość soundbarów do 1500 zł  oferować będzie moc na poziomie od 300 do 600W. Taka moc w zupełności wystarcza do oglądania filmów oraz do słuchania muzyki w najwyższej jakości dźwięku. Oferowana moc całkowita różnić będzie się również w zależności, czy wybieramy soundbar z wbudowanym subwooferem, czy też wolnostojącym głośnikiem niskotonowym.

Konfiguracja kanałów – parametr ten definiowany jest za pomocą dwóch cyfr. Pierwsza z nich oznacza ilość głośników zamontowanych wewnątrz obudowy soundbaru, zaś druga ilość głośników niskotonowych. Do najpopularniejszych soundbarów do 1500 zł zaliczyć możemy konfiguracje 2.1 oraz 5.1. W sklepach dostępne są również soundbary 2.0, 3.1 oraz 4.1. Rzadziej w tej cenie spotkać można zestawy, w których dostępne są 2 subwoofery.

Złącza i porty – ilość portów i złącz definiuje, jak funkcjonalne jest nasze urządzenie. Im więcej interfejsów obsługuje soundbar, tym lepiej. Do podstawowych portów zaliczyć możemy HDMI, USB i DisplayLink. Dodatkowo spotkać możemy takie złącza jak jack 3.5mm umożliwiające podłączenie słuchawek czy Ethernet pozwalające podłączyć soundbar do Internetu. Dobry soundbar wyposażony będzie w więcej niż jedno złącze USB oraz HDMI. Porty HDMI umożliwiają podłączenie soundbaru do telewizora, konsoli i odtwarzacza Blu-ray. W przypadku niewystarczającej ilości złącz, za każdym razem będziemy musieli przełączać przewód pomiędzy urządzeniami.

Podsumowanie

Ostateczna decyzja na temat tego co wybierzesz – kino domowe czy soundbar należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Pamiętaj jednak, że soundbary doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na rozstawienie dodatkowych kolumn czy ciągnięcie dodatkowych przewodów przez środek pokoju. Soundbary sprawdzają się zarówno podczas oglądania filmów, słuchania muzyki jak i grania w gry.

Szereg dodatkowych złącz USB i HDMI czy funkcje łączności bezprzewodowej dodatkowo zwiększają możliwości urządzenia. Za pomocą USB podłączymy pendrive bądź dysk przenośny, a wykorzystując Bluetooth prześlemy muzykę bezprzewodowo ze smartfona czy laptopa. Wiele z polecanych soundbarów do 1500 złotych oferuje również dźwięk przestrzenny, dodatkowo poprawiający wrażenia podczas oglądania filmów. Najlepsze głośniki wyposażone są dodatkowo w moduł WiFi oraz złącze Ethernet, umożliwiające odtwarzanie muzyki bezpośrednio z radia internetowego, Spotify, Tidal, Deezer czy YouTube.