Jaki soundbar do 300 zł?


Doskonałym uzupełnieniem fabrycznego nagłośnienia telewizora jest soundbar do 300 zł. To z pozoru niewielkie urządzenie znacząco potrafi podnieść komfort oglądania filmów, grania w gry czy słuchania muzyki. Każdy z soundbarów w tym przedziale cenowym doskonale wzmocni dźwięk z telewizora, bądź każdego innego źródła audio. Moc wyjściowa tanich soundbarów waha się od 30 do 60 W, w zależności od producenta, konkretnego modelu oraz dokładnej kwoty, jaką zamierzamy wydać na urządzenie. Jeżeli nie wiesz jaki soundbar do 300 zł wybrać, sprawdź poniżej.

Ranking Polecane soundbary do 300 zł

Moc soundbarów

W zależności od tego, jaki konkretnie model weźmiemy, moc całkowita (RMS) oscylować będzie na poziomie 30-60 W. Jest to bardzo dobry wynik, patrząc na całkiem niewielkie wymiary każdego z tych urządzeń. Każdy z producentów oferuje inną konfigurację głośników oraz rozkład mocy. Najczęściej spotkać możemy jednak układ 2×25 W oraz 2×15 W+30 W. Pierwsza z konfiguracji oferuje moc całkowitą 50 W RMS, gdzie każdy z głośników wykorzystuje 25 W mocy całkowitej. Jeżeli chodzi o drugą konfigurację, jest to połączanie 2 głośników o mocy 15 W każdy oraz wbudowanego subwoofera o mocy 30 W.

Soundbar z subwooferem będzie posiadał oznaczenie 2.1, zaś ten bez głośnika niskotonowego jako 2.0. Wbudowany subwoofer o mocy 30 W dostarczy głębokiego i miękkiego basu, który z pewnością spodoba się każdemu miłośnikowi mocnego brzmienia.

Łączność

Soundbar OK OCS 100BT-B

Soundbar OK OCS 100BT-B

Soundbary do 300 zł wyposażone są najczęściej zarówno w moduł Bluetooth, jak i NFC. Łączność Bluetooth umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z innego dowolnego urządzenia obsługującego ten sam standard łączności. W praktyce oznacza to, że muzykę odtwarzać można bezpośrednio z telefonu bądź komputera (po wcześniejszym powiązaniu urządzeń – sparowaniu). Odległość na jaką pozwala oddalić się zasięg Bluetooth sięga aż 10 metrów.

Łączność NFC umożliwia natomiast połączanie soundbara ze smartfonem lub tabletem pracującym na systemie Android. Soundbar z NFC umożliwia szybkie sparowanie urządzeń przenośnych z listwą. Następnie odtwarzanie muzyki odbywa się za pomocą Bluetooth.

Podłączenie tanich soundbarów nie wymaga specjalistycznej wiedzy, bowiem całość podłącza się do telewizora za pomocą dołączonego do zestawu kabla RCA (Cinch), wpinanego w wejście AUX lub przewodu optycznego (ten najczęściej dokupić musimy na własną rękę).

Montaż i sterowanie

Zdecydowana większość soundbarów do 300 złotych przystosowana jest zarówno do montażu tradycyjnego (ustawienie przed telewizorem lub pod jego podstawą) oraz montażu naściennego. Specjalnie zaprojektowana obudowa pozwana zamontować soundbar na ścianie, co jest koniecznie w momencie, gdy powieszony mamy również telewizor.

Sterowanie soundbarem odbywać się może na dwa sposoby. Pierwszy z nich to użycie pilota dołączonego do zestawu. Druga metoda polega na sparowaniu z soundbarem smartfona, który posłużyć może jako pilot.

Funkcje dodatkowe i design

Soundbary do 300 zł cechują się estetycznym wyglądem, doskonale wpasowującym się w design pozostałych elementów nagłośnienia domu. Uniwersalne kolory (najczęściej połączanie czerni, bieli i odcieni szarości) prezentują się nowocześnie, maskując jednocześnie niską cenę urządzenia. Obudowa często wykonana jest z trwałego plastiku imitującego metalowe elementy wykończenia. Część z dostępnych soundbarów wyposażonych jest w funkcjonalny wyświetlacz LED, na którym wyświetlane są najważniejsze informacje odnośnie aktywności urządzenia. Całość prezentuje się nowocześnie i designersko.

Z dodatkowych funkcji, jakie możemy spotkać w soundbarach za 300 zł to Virtual Surround, czyli system generowania dźwięku przestrzennego 5.1, tryb nocny oraz możliwość regulowania niskich i wysokich tonów.

Jaki soundbar do 300 zł?
Ocena: 3.1
36 głos[ów]