Jaki soundbar do 400 zł?

Wbudowane w telewizorze głośniki nie są w stanie oddać tak głębokiego i pełnego dźwięku, jak dobre kino domowe czy soundbar. Jeżeli planujemy rozbudować system audio w swoim domu, nie musimy inwestować kilku tysięcy w pełen zestaw kina domowego. Doskonałą alternatywą jest soundbar. W zależności od naszych osobistych wymagań, możemy wybierać spośród setek dostępnych list głośnikowych. Jednak w przypadku, gdy nasz budżet jest ograniczony lub jeżeli nie potrzebujemy zaawansowanego systemu audio, warto sprawdzić jaki soundbar do 400 zł możemy kupić. W tej cenie dostaniemy markowy sprzęt o dobrych parametrach dźwiękowych.

Ranking Polecane soundbary do 400 zł

Ranking Produkty Producent Cena
1 Trevi Soundbar sb8316 czarny TREVI Sprawdź cenę
2 Dell Soundbar Slim SB522A Dell Sprawdź cenę
3 Soundbar SHARP HT-SB147, 1_752739 SHARP Sprawdź cenę
4 AVTEK GŁOŚNIK SOUNDBAR 2.1VER.2, Avtek Soundbar 2.1 ver.2 Sprawdź cenę
5 Creative Soundbar bezprzew. Stage 2.1 z subwooferem (5390660192357) Creative Sprawdź cenę

Moc i konfiguracja zestawu

W cenie do 400 zł kupić możemy dobry sprzęt audio, doskonale sprawdzający się w praktycznie każdych warunkach. Bez względu na to, czy szukamy soundbaru do muzyki, filmów czy gier, w tej cenie z pewnością wybierzemy odpowiadający nam model. Moc soundbarów wahać się będzie od 40 do 50 W. Konfiguracja głośników, ich ustawienie oraz moc zmieniają się w zależności jakiego producenta sprzęt wybierzemy. Decydując się na soundbar o mocy 50 W wewnątrz urządzenia znajdziemy 2 pełnozakresowe głośniki o mocy 25 W każdy.

Niektóre soundbary za 400 zł posiadają dodatkowo wbudowany głośnik niskotonowy ,spełniający rolę subwoofera. Niestety, kosztem dołożenia dodatkowego przetwornika, moc głośników średnio i wysokotonowych ulega zmniejszeniu. Warto jednak dodać, że bez względu na to, na jaką konfigurację się zdecydujemy (soundbar 2.1 lub 2.0), projektor dźwięku będzie doskonałym rozszerzeniem obecnego dźwięku z głośników fabrycznych telewizora. Zdecydowana większość urządzeń w tej cenie posiada wbudowany wzmacniacz poprawiający dodatkowo jakość dźwięku.

Dostępne złącza

Kruger & Matz Ghost 2.0 KM0543

Kruger & Matz Ghost 2.0 KM0543

Soundbar to urządzenie, które podłącza się do telewizora. W tym celu wykorzystać możemy różne złącza, dostępne na tylnym lub bocznym (w zależności od konkretnego modelu urządzenia) panelu, na którym znajdują się złącza wejścia/wyjścia. Do najczęściej spotykanych zaliczyć można wejście optyczne oraz standardowe wejście audio. W zestawie często nie znajdziemy przewodu optycznego, jednak warto w niego dodatkowo zainwestować. Sygnał przesyłany za jego pomocą nie zostaje zniekształcony i nie jest podatny na zakłócenia. Dźwięk tym samym jest czystszy. Soundbar możemy również podłączyć za pomocą standardowego przewodu audio RCA / AUX dołączonego do zestawu.

Design – bo wygląd ma znaczenie

Nie ma co ukrywać, że soundbary do 400 zł prezentują się wyśmienicie. Wysoka jakość wykonania widoczna jest na pierwszy rzut oka. Każde z urządzeń wpasuje się zarówno w wystrój mieszkania w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Zdecydowana większość dostępnym soundbarów posiada możliwość montażu na ścianie. Do wyboru mamy soundbary białe, czarne, jak i te w odcieniach szarości.

Łączność Bluetooth w standardzie

Funkcja bezprzewodowego przesyłu sygnału dźwiękowego do soundbaru w tej cenie, jest praktycznie standardem. Funkcja Bluetooth pozwala na odtwarzanie muzyki bezpośrednio ze smartfona, tabletu czy laptopa. Bezprzewodowe odtwarzanie plików multimedialnych możliwe jest po sparowaniu urządzeń, co w zależności od wybranego modelu zająć może od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Funkcja ta przydaje się w szczególności wtedy, gdy oglądamy filmy na laptopie bądź telefonie. Zasięg modułu Bluetooth najczęściej wynosi ok. 10 m, co pozwala na odtwarzanie muzyki bez strat i utraty połączenia.

Dźwięk przestrzenny w standardzie?

System dźwięku przestrzennego  dostępny jest tylko w wybranych modelach soundbarów. W cenie 400 zł nie ma co ukrywać, ale będzie to jedynie emulowany (cyfrowo przetworzony) dźwięk 3D sprawiający wrażenie, jak byśmy znajdowali się w środku akcji. Tryb ten warto włączać podczas oglądania filmów. Jeżeli oczekujemy mocniejszych wrażeń, warto zainwestować nieco większą kwotę w sprzęt z wyższej półki cenowej.

Funkcje dodatkowe

Wybrane modele wyposażone są w dodatkowe złącza, takie jak port USB i wejście mini jack. Port USB umożliwia podłączenie do soundbaru pendrive bądź dysk przenośny. Co to oznacza w praktyce? Ulubioną muzykę możemy odtwarzać bezpośrednio z zewnętrznego źródła pamięci, bez potrzeby angażowania dodatkowych urządzeń, jak komputer czy laptop. Podobna sytuacja występuje z portem mini jack, do którego podłączyć możemy odtwarzacz MP3 lub MP4. Każdy soundbar wyposażony jest również w funkcjonalny pilot bezprzewodowy, umożliwiający całkowite sterowanie urządzeniem na odległość.