Jaki soundbar do 2000 zł?


Dobre nagłośnienie w domu to podstawa. Całkiem niedawno zestawy głośników kina domowego nie miały konkurenta w tej dziedzinie. Na chwilę obecną doskonałą alternatywą dla kina domowego jest dobry soundbar. Ten z pozoru niewielki system głośników zamknięty w eleganckiej listwie, niejednokrotnie oferuje dźwięk tak samo wysokiej jakości jak kolumny głośnikowe, a w niektórych przypadkach znacząco je przewyższa. Soundbary doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest ograniczone miejsce i gdzie nie ma możliwości rozstawienia kolumn. Projektor dźwięku bez problemu podłączyć można do telewizora, konsoli czy komputera. W cenie do 2000 zł kupić możemy jeden z najlepszych soundbarów dostępnych w sklepach, oferujący czysty i głęboki dźwięk bez zniekształceń.

Oczywiście soundbar zakupić można również do pomieszczeń o większych wymiarach. Wtedy należy jednak pamiętać, aby odpowiednio dopasować jego rozmiar do przekątnej oraz typu ekranu. Soundbary zakrzywione dedykowane są do zakrzywionych telewizorów, zaś proste listwy głośnikowe do tradycyjnych płaskich telewizorów.

Soundbar za 2000 złotych wyposażony będzie w wysokiej jakości przetworniki, zamknięte w stylowej obudowie. Wybierając taki sprzęt otrzymamy bardzo dobre parametry oraz czysty dźwięk bez zniekształceń. Nowoczesne soundbary oferują tak dużo funkcji, że bez wahania można nazwać je centrum multimedialnym naszego domu. Szereg dodatkowych funkcji łączności bezprzewodowych, tuner FM, obsługa radia internetowego czy streaming muzyki, to jedne z wielu funkcji jakie znajdziemy w tej klasie urządzeń. Poniżej znajduje się ranking, w którym uwzględnione zostały najlepsze soundbary w tej cenie, cieszące się najlepszymi opiniami.

Ranking Polecane soundbary do 2000 zł

Czy warto kupić soundbar do 2000 zł?

Zdecydowanie tak! W tej cenie otrzymamy urządzenie oferujące dźwięk na takim samym poziomie co kino domowe za 2000-3000 złotych. Zaoszczędzimy znacząco nie tylko pieniądze, ale także cenne miejsce w salonie.  Nowoczesny design listwy doskonale wpasuje się w styl praktycznie każdego salonu. Najczęściej soundbary kupić możemy w kolorze czarnym, srebrnym i białym. Spowodowane jest to tym, że producenci dopasowują listwy stylistyką do telewizorów, pod które są one dedykowane. Oczywiście większość soundbarów posiada uniwersalne złącza i będzie kompatybilne praktycznie z każdym nowszym telewizorem. Co ważne, oprócz wyglądu do telewizora należy dopasować kształt listwy – zakrzywiony bądź prosty.

W tym przedziale cenowym możemy kupić zarówno soundbar z subwooferem, jak i samą listwę głośnikową/speakerbar. Do najchętniej wybieranych producentów w tym przedziale możemy zaliczyć takie marki jak Samsung, Panasonic, Yamaha, Sony, Onkyo, Denon, LG, Philips czy Pioneer. Każdy z tych producentów oferuje sprzęt audio najwyższej jakości, cieszący się dobrymi opiniami wśród użytkowników. W zależności od wybranego modelu, soundbar wyposażony będzie w funkcje dźwięku przestrzennego. Tego typu udogodnienie spotkać można nie tylko w soundbarach 5.1, ale także 2.0, 2.1, 7.1 czy 9.1. Soundbar do 2000 złotych będzie nie tylko doskonałym uzupełnieniem kina domowego, ale sprawdzi się on również do słuchania muzyki czy grania w gry.

Jak wybrać dobry soundbar do 2000 złotych?

Soundbar Denon DHT-S514

Soundbar Denon DHT-S514

Bez względu na to, na jakiego producenta się zdecydujemy, powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie parametry techniczne oferuje dany model. Co prawda wygląd jest ważny, ale to jakość i parametry zamontowanych wewnątrz podzespołów urządzenia decydują o jakości dźwięku. Po sprawdzeniu, czy dany soundbar jest kompatybilny z posiadanym przez na TV, należy sprawdzić tabelkę z parametrami i funkcje dodatkowe.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór tego samego producenta, od którego mamy telewizor. Dlaczego? Otóż większość producentów oferuje dodatkowe funkcje, jak bezprzewodowa łączność soundbaru z telewizorem, tylko w obrębie urządzeń tej samej marki. Warto jednak pamiętać, że większość tego typu urządzeń jest w pełni uniwersalna, a więc podłączymy soundbar do praktycznie każdego nowego telewizora bez względu na producenta.

Dobry soundbar do 2000 zł obsługiwać będzie takie dekodery jak: Dolby Digital, Dolby Digital 2, DTS, DTS 2 Digital Surround, Dolby True HD, DTS96/24, DTS HD Master Audio, Dolby ProLogic II i Surround Sound Expansion.

Wygląd i funkcje dodatkowe

Zastanawiasz się jaki soundbar do 2000 zł wybrać? Wybierz ten, który posiada największą liczbę funkcji rozszerzonych i największą moc całkowitą zestawu. Do najczęściej spotykanych funkcji, w jakie wyposażone są listy głośnikowe, możemy zaliczyć obsługę radia internetowego, tuner FM do odtwarzania tradycyjnego radia, moduł WiFi oraz Bluetooth, NFC, dodatkowe porty USB i HDMI. Praktycznie każdy model w tej cenie oferować będzie dźwięk przestrzenny. W zależności od wybranego modelu będzie to cyfrowy lub prawdziwy dźwięk przestrzenny.

Wygląd soundbaru bez problemu dopasujemy do każdego pomieszczenia i kolorystyki pozostałych sprzętów audio kina domowego. Szeroka gama elementów wykończeniowych oraz mnogość dostępnych kolorów tworzą wachlarz urządzeń, z których z pewnością wybierzemy ten właściwy. Soundbar możemy postawić zarówno przed telewizorem, jak i powiesić na ścianie.

Moc i konfiguracja głośników

Bez względu na to, czy wybieramy samą listwę, czy też soundbar z subwooferem, w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się parametrami technicznymi takimi jak moc i konfiguracja głośników. Im większa moc, tym głośniej będzie grał zestaw. Najczęściej w tej cenie kupimy soundbary o mocy od 300 do 700 W, wliczając w to zarówno samą listwę, jak i subwoofer. Wysoka moc nie świadczy jednak o jakości, co również należy uwzględnić przed zakupem. Dobry soundbar z głośnikiem niskotonowym o takiej mocy w zupełności wystarczy do oglądania filmów czy słuchania muzyki.

Ilość kanałów oznacza, ile głośników zamontowanych jest w listwie. Najczęściej spotkać możemy zestawy oznaczone jako 2.0 i 2.1, co w pierwszym przypadku oznacza soundbar wyposażony w 2 głośniki bez subwoofera w zestawie, a w drugim przypadku soundbar z dwoma głośnikami oraz subwooferem. W cenie do 2000 zł bez problemu kupimy głośniki o konfiguracji wymienionej wcześniej, jak i soundbary 5.1, 7.1 oraz 9.1. Im większa liczba głośników oraz przetworników odpowiadających za rozkład dźwięku, tym lepsze efekty jesteśmy w stanie uzyskać podczas oglądania filmów. Soundbary 5.1+ oferują zazwyczaj realistyczny dźwięk przestrzenny, uzyskiwany dzięki odpowiedniemu ustawieniu głośników wewnątrz obudowy. W sklepach spotkać możemy również soundbary 2.2 oraz 5.2, u których w skład zestawu wchodzą aż 2 subwoofery.

Złącz i porty – jaka ilość jest odpowiednia?

Na to pytanie jest tylko jedna słuszna odpowiedź. Im więcej portów i złącz posiada soundbar, tym lepiej. Złącza USB umożliwiają podłączenie dodatkowych zewnętrznych źródeł danych, jak pendrive czy dysk, z których będziemy mogli odtwarzać muzykę (i niekiedy filmy). Złącza HDMI wykorzystywane są do połączenia telewizora, konsoli, odtwarzacza Blu-ray i DVD, a więc im ich więcej tym lepiej. Dobre soundbary wyposażone są w min. 2 porty USB i 2 porty HDMI. Dodatkowe złącza, jakie możemy spotkać to jack 3.5 mm umożliwiający podłączenie słuchawek przewodowych oraz złącze do Internetu – Ethernet.

Jaki soundbar do 2000 zł?
Ocena: 3.4
29 głos[ów]