Soundbary LG


Najlepsze soundbary LG

Soundbar LG SJ9 5.1

Jednym z pionierów na rynku sprzętu RTV jest doskonale znana wszystkim firma LG. Z pewnością każdy miał styczność z produktami tej marki, bowiem specjalizuje się ona zarówno w produkcji smartfonów, zestawów kina domowego, monitorów, jak i zupełnej nowości na rynku – soundbarów. O tej kategorii sprzętu grającego coraz częściej możemy usłyszeć w telewizji i przeczytać w Internecie. Powstają na ich temat liczne testy oraz opinie. Wielu zastanawia się również co jest lepsze – soundbar czy kino domowe. Oczywiście każdy z tych segmentów nagłośnienia ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jako specjaliści od nagłośnienia śmiało możemy stwierdzić, że firma LG produkuje jedne z najlepszych soundbarów dostępnych na rynku.

LG od wielu lat króluje na rynku sprzętu audio, doskonaląc swoje produkty. Wiedza zdobyta przez te wszystkie lata pozwoliła na zaprojektowanie serii list głośnikowych, potrafiących w pełni zastąpić pełen zestaw kina domowego, zajmując przy tym znacznie mniej miejsca. Soundbary LG występują w kilku wariantach. Pierwszy z nich to sama listwa głośnikowa ustawiana pod lub przed telewizorem. Drugą opcją jest soundbar LG z subwooferem, gdzie jak łatwo się domyśleć w zestawie oprócz listwy głośnikowej znajdziemy głośnik niskotonowy, zapewniający odpowiednią ilość basu podczas każdego seansu. Trzecim wariantem jest soundbar z subwooferem i satelitami, które pełnią rolę uzupełnienia w systemie dźwięku przestrzennego. Soundbar ustawiamy w tym przypadku przed lub wieszamy nad telewizorem, głośnik niskotonowy stawiamy obok stolika z telewizorem bądź obok kanapy, a satelity ustawiamy za plecami widza po obu stronach siedziska. Takie rozstawienie głośników (niczym w kinie domowym) pozwala na odwzorowanie prawdziwego dźwięku przestrzennego, dającego jeszcze większej frajdy podczas oglądania filmów i słuchania muzyki.

Który soundbar LG warto kupić?

Przed ostateczną decyzją, który soundbar LG kupić, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Najważniejszym z nich jest to, ile planujemy wydać na nowy system audio. W drugiej kolejności musimy zastanowić się, jakiej mocy zestawu szukamy. Trzecim kryterium jest typ listwy – prosta, bądź zakrzywiona. Mając do dyspozycji praktycznie wszystkie soundbary tej marki przeprowadziliśmy test. Głównym założeniem było wybranie TOP 5 najlepszych soundbarów LG w jak najbardziej korzystnej  cenie. Na podstawie wyników opracowaliśmy ranking widoczny poniżej.

Ranking Soundbary LG – ranking

Soundbar czy kino domowe?

Jednym z podstawowych pytań zadawanych przez kupujących jest to, czy lepiej kupić dobry soundbar LG, czy pełen zestaw kina domowego. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i nie można udzielić jej jednoznacznie. Wszystko zależy od tego, jakim metrażem dysponujesz, jak mocnego sprzętu potrzebujesz oraz ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć. Za kino domowe dobrej jakości zapłacisz od 2 tys. wzwyż, gdzie za soundbar o tych samych parametrach przyjdzie Ci zapłacić zaledwie ok. 1000 złotych. Nowoczesne soundbary LG wyposażone są w zaawansowane systemy nagłośnienia, składające się z nawet 12 mniejszych głośników. Każda para głośników może być ustawiona pod innym kątem, dodatkowo podkreślając przestrzenność dźwięku.

Wygląd czy parametry? Na co zwrócić uwagę?

Wybierając sprzęt audio w dalszym ciągu większość ludzi kieruje się samym wyglądem, nie zważając na to, jakie dany soundbar posiada parametry. Dokładne sprawdzenie karty produktu przed zakupem jest bardzo ważne, bowiem po zakupie okazać się może, że zestaw gra zbyt cicho, bądź subwoofer ma zbyt małą moc. Jeżeli chcemy tego uniknąć, należy dokładnie sprawdzić podstawowe parametry jak pasmo przenoszenia, moc wyjściową oraz ilość dostępnych na panelu złącz. Nowoczesne soundbary (np. LG SH2 lub SH7) wyposażone są w funkcję automatycznego wykrywania dialogów, która automatycznie reguluje poziom wysokich i niskich tonów. Każdy z soundbarów tej marki cechuje się wysoką jakością dźwięku, co zauważyć można również w przypadku modeli LG SJ9, LAS655 czy SH2. Z funkcji, jakie dodatkowo można znaleźć w tych urządzeniach, warto wymienić obsługę radia FM, obsługę Bluetooth czy porty USB. Dodatkowo soundbar LG LAS665 jest urządzeniem w pełni bezprzewodowym, które nie wymaga prowadzenia dodatkowych przewodów łączących telewizor z listwą.

Wygląd ma jednak znaczenie. Jeżeli wiemy, w jakiej cenie szukamy nagłośnienia dla domu i jakie parametry powinien mieć dobry soundbar, nie pozostaje nam nic innego jak znaleźć odpowiadające nam urządzenie pod kątem wyglądu. Obecnie w sklepach możemy znaleźć soundbary białe, czarne i te w kolorze srebrnym. Dodatkowo mamy wybór między listwami tradycyjnymi oraz tymi przystosowanymi do zakrzywionych telewizorów.

Ceny soundbarów LG

Wiadome jest, że cena nie jest wyznacznikiem jakości, jednak bardzo często podczas zakupów to ona decyduje, który produkt wybierzemy. W przypadku soundbarów LG cena najtańszego soundbaru zaczyna się w granicach kilkuset złotych (np. LG SH2), gdzie za bardziej zaawansowane listwy przyjdzie nam zapłacić ok tysiąca złotych (np. LG SJ2 lub LAS655). W przypadku, gdy zdecydujemy się na najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt (np. LG SJ8 lub SJ9) przygotować powinniśmy od dwóch tysięcy wzwyż.

Soundbary LG a opinie użytkowników

W sieci znaleźć można liczne opinie na temat soundbarów marki LG. Zdecydowana większość z nich jest pozytywna, bowiem oferowany sprzęt gwarantuje dźwięk na naprawdę wysokim poziomie. Potwierdzają to również liczne testy i recenzje, zamieszczane przez użytkowników. Duża część Internautów wystawia pozytywne opinie przede wszystkim za doskonałe parametry dźwiękowe oraz modny i stylowy design urządzeń, doskonale pasujący zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych o charakterze klasycznym .

Polecane soundbary LG

LG SH7

LG SH7 to jeden z bardziej zaawansowanych technologicznie soundbarów tej marki. Urządzenie łączy w sobie stylowy, nowoczesny design z dźwiękiem generowanym w bardzo wysokiej jakości. Wygląd dopasowany został do najnowszej linii telewizorów LG, jednak bez problemu dopasujemy go do każdego innego odbiornika telewizyjnego. Sprawdza się zarówno podczas oglądania filmów, jak i słuchania muzyki czy grania w gry na konsoli.

Model ten wyposażony jest w funkcję adaptacyjnej regulacji dźwięku, która automatycznie reguluje niskie tony uwydatniając dialogi. W efekcie tego dialogi są czyste i nic ich nie zakłóca. SH7 jest soundbarem bezprzewodowym (Bluetooth), czyli wszystkimi funkcjami urządzenia sterować możemy z poziomu smartfona. Urządzenie zbiera same pozytywne opinie wśród użytkowników ,zarówno za oferowane funkcje, jak i wysokiej jakości dźwięk.

LG LAS655

Drugim polecanym soundbarem LG jest LAS 655. Jest to stosunkowo tani system nagłośnienia, jednak cena nie oddaje w pełni możliwości urządzenia. Listwa generuje czysty dźwięk wysokiej jakości. Dołączony do zestawu subwoofer zapewnia głęboki i mocny bas bez zniekształceń. Doskonale sprawdza się podczas domowych seansów. Jest to doskonała alternatywa dla kina domowego, za znacząco niższą cenę. LG LAS655 wyposażony jest w tuner FM oraz moduł Bluetooth, umożliwiający strumieniowanie muzyki bezpośrednio z urządzeń przenośnych, jak smartfon, tablet czy laptop.

Listwa podłączana jest do telewizora bezprzewodowo, bez zbędnych przewodów. Ten model zbiera pozytywne opinie nie tylko za dobry dźwięk, ale także za przystępną cenę i stylowy design.

LG SH2

W rankingu nie mogło zabraknąć jednego z flagowych soundbarów LG – SH2. Jest to bezprzewodowy soundbar, wyposażony w funkcję uwydatniania dialogów. Urządzeniem sterować można bezpośrednio z poziomu smartfona czy tabletu, dzięki czemu muzykę można odtwarzać z Internetu (również po WiFi). W skład zestawu wchodzi listwa głośnikowa i subwoofer.

To połączenie doskonale sprawdza się podczas oglądania meczy, koncertów czy słuchania muzyki. Połączenie nowoczesnego designu i dobrych parametrów dźwiękowych, spotyka się z pozytywnymi opiniami ze strony użytkowników.

Soundbary LG
Ocena: 3
93 głos[ów]