Jaki soundbar do 500 zł?

Mając do dyspozycji ok. 500 zł, bez problemu kupimy dobry soundbar z subwooferem w zestawie. Połączenie listwy głośnikowej z dynamicznym subwooferem zewnętrznym, pozwala na uzyskanie krystalicznie czystego dźwięku zarówno w zakresie wysokich, średnich, jak i niskich tonów. Jeżeli szukasz zestawu nagłośnienia, sprawdzającego się podczas oglądania filmów i słuchania muzyki, to w tej cenie z pewnością znajdziesz odpowiedni model. Taki zestaw bez problemu może zastąpić małe kino domowe. Soundbary z tej półki cenowej cechują się nie tylko bardzo dobrymi parametrami dźwiękowymi, ale także niepowtarzalnym, nowoczesnym designem, który bez problemu wpasuje się praktycznie w każde wnętrze.

Soundbar z subwooferem

Dołączony do zestawu subwoofer odpowiada za generowanie niskich tonów, czyli potocznie tak zwanego basu. Dynamiczny i głęboki bas, to nierozłączny element każdego seansu filmowego. W tym przedziale cenowym dostaniemy najczęściej przewodowy subwoofer (chociaż są również zestawy z bezprzewodowym głośnikiem niskotonowym) z możliwością ustawienia zarówno w pionie, jak i poziomie. Dzięki temu możemy dopasować położenie subwoofera do miejsca w naszym salonie.

Do wyboru mamy zarówno subwoofery aktywne, jak i pasywne, podłączane bezprzewodowo lub za pomocą dedykowanego przewodu. Moc subwoofera oscylować będzie w granicach 30-60 W co w zupełności wystarcza podczas codziennego oglądania filmów i słuchania muzyki. Im większa moc, tym głębszy bas jesteśmy w stanie uzyskać. Oczywiście dostępne są również zestawy bez subwoofera, w których całe pasmo dźwięków emitowane jest przez listwę głośnikową.

Ranking Polecane soundbary do 500 zł

Ranking Produkty Producent Cena
1 JVC Soundbar TH-E321B, TH-E321B JVC Sprawdź cenę
2 labs soundbar bezprzewodowy stage v2 2.1 z subwooferem 160 w rms marki Creative Creative Sprawdź cenę
3 Lg sp2w (8806091280220) LG Sprawdź cenę
4 s522w marki Tcl TCL Sprawdź cenę
5 Soundbar Gogen TAS940WSB Gogen Sprawdź cenę

Dźwięk przestrzenny

W soundbarach do 500 zł dźwięk przestrzenny jest praktycznie standardem. Technologia wirtualnego dźwięku przestrzennego pozwala na uzyskanie czystego, naturalnego dźwięku trójwymiarowego. Trójwymiarowe pole dźwiękowe sprawia, że podczas oglądania filmów czujemy się tak, jak byśmy byli w samym centrum akcji. Dźwięk przestrzenny generowany jest cyfrowo przez specjalne przetworniki i wbudowany wzmacniacz. Funkcja ta dostępna jest zarówno w soundbarach 2.0, jak i 2.1.

Regulacja tonów

Każdy z producentów soundbarów opracował swój własny system wzmacniania i regulowania niskich i wysokich tonów. Bez względu na to, jak dany producent nazwał tą funkcję, polega ona na tym samym. W zależności od wybranego trybu (film, muzyka, mowa, gra itd.) urządzenie analizuje i w czasie rzeczywistym wzmacnia odpowiednie dla wybranego trybu tony. Najczęściej spotkać możemy funkcję regulacji dźwięku na częstotliwościach odpowiadających ludzkiemu głosowi. Urządzenie po wykryciu mowy ludzkiej w oglądanym filmie, automatycznie obniża poziom basów wyostrzając dialogi.

Łączność przez NFC i Bluetooth

Soundbar LG SH2

Soundbar LG SH2

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki jest dla nas codziennością, dlatego najnowsze soundbary wyposażone zostały w funkcje łączności poprzez NFC oraz Bluetooth. Strumieniowe odtwarzanie muzyki odbywa się po wcześniejszym sparowaniu urządzeń. Po powiązaniu bezprzewodowo, muzykę odtwarzać możemy ze smartfona, tabletu, komputera PC czy laptopa. Niektóre soundbary wyposażone zostały w tzw. tryb gotowości, gdzie po odtworzeniu muzyki na smartfonie, soundbar automatycznie się uruchomi i zacznie odtwarzać wybrany utwór.

Podłączenie soundbaru do telewizora

Soundbar podłączyć można na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest użycie tradycyjnego przewodu audio RCA /AUX. Dźwięk uzyskany po podłączeniu takim przewodem będzie na dobrym poziomie. Przewody audio mają jednak jeden minus – są podatne na zakłócenia. Drugim sposobem na podłączenie soundbaru do telewizora jest użycie przewodu optycznego. Praktycznie każdy nowy soundbar do 500 zł wyposażony jest właśnie w takie złącze. Przewód optyczny odporny jest na wszelkie zakłócenia, co przekłada się na jakość odtwarzanego dźwięku.

Soundbar prosty czy zakrzywiony (Curved)?

W cenie do 500 zł bez problemu możemy kupić zarówno prostą listwę głośnikową, jak i zakrzywiony soundbar. Łukowaty soundbar doskonale sprawdza się w połączeniu z zakrzywionym telewizorem. Do tradycyjnych płaskich telewizorów dedykowane są tradycyjne, proste soundbary. Co ważne, długość soundbaru należy ściśle dopasować do przekątnej telewizora, jaki posiadamy. Najczęściej spotkać możemy soundbary do telewizorów 32, 40, 43, 49, 55, 65 i 75 cali. Oczywiście bez problemu znajdziemy również listwę pod mniej popularne przekątne jak 39, 42, 50 czy 52 cale.

Soundbar Curved do 500 zł składać się będzie jedynie z samej listwy, bez dodatkowego subwoofera. Jeżeli zależy nam na pełnym zestawie, musimy zainwestować ok. 1000 zł.

Design – bo moc to nie wszystko

Bez względu na to, na jaki typ soundbaru się zdecydujemy, ważnym czynnikiem wpływającym na nasz finalny wybór będzie sam wygląd urządzenia. Praktycznie każdy soundbar za 500 zł będzie prezentować się niesamowicie. Eleganckie, nowoczesne wykończenie w połączeniu z wytrzymałą obudową, to praktycznie standard w tej klasie projektorów dźwięku.

Bez problemu dostaniemy soundbar w kolorze białym, czarnym, czy w odcieniach szarości. Szeroka gama kolorów pozwala na wpasowanie urządzenia w obecny design pomieszczenia. Co ważne, większość soundbarów jakie kupimy w tej cenie, wyposażonych jest w specjalne mocowanie, pozwalające na montaż projektora na ścianie, tuż pod telewizorem.

Funkcje dodatkowe

Z dodatkowych funkcji, jakie możemy znaleźć to dodatkowe złącza mini jack oraz port USB. Do USB podłączyć możemy pendrive lub dysk przenośny, z którego bezpośrednio odtwarzać możemy ulubioną muzykę. Sterowanie soundbarem odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota, umożliwiającego zmianę utworów, regulację głośności, włączanie i wyłączanie urządzenia oraz zmianę trybów dźwięku.